84% наших співгромадян переконані, що факти про корупцію оприлюднювати «Варто, бо через корупцію ми втратимо і єдність, і підтримку партнерів, і, врешті, перемогу». Саме цей варіант обрала переважна, надконституційна, більшість, відповідаючи на запитання ZN.UA «На Вашу думку, в разі виявлення фактів корупції в органах влади чи варто такі факти оприлюднювати?». Про це пише Юлия Самаєва, редакторка ZN.UA, у матеріалі «Головні внутрішні вороги українців — корупціонери у владі. Банкова, спиш?».
Опитування було проведено Центром Разумкова на замовлення видання.
Відсоток тих, хто обрав варіант відповіді «Не варто, оскільки це не на часі, доки йде війна, це руйнуватиме єдність зусиль і зменшить шанси на перемогу», виявився навіть меншим (7%) за частку респондентів, які обрали варіант «Важко відповісти» (8,7%).
«Уявіть тепер, панове чиновники, як насправді сприймаються суспільством ваші повідомлення про «російське ІПСО» та «масовані інформаційні атаки на відомство» у відповідь на будь-яку критичну інформацію. Усвідомте, наскільки комічно й недолуго це щоразу виглядає, скільки роздратування викликає і підтвердженням чого є фактично. Традиційна нездатність влади до відкритих комунікацій та визнання помилок — вада, з якою варто починати працювати вже і зараз. Терпіти не означає змиритися, терпіти не означає не бачити. Влада дарма сподівається, що її місце на вершині рейтингів непохитне, це лише результат моделі, яке обрало суспільство на час війни. Ця модель змінюється», - пише автор.
Запит суспільства на антикор сформовано.
З іншими матеріалами Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.