UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як розраховується розмір субсидії на житлово-комунальні послуги - роз'яснення Мінсоцполітики

Посилання, за якими можна онлайн розрахувати субсидію, дізнатися про призначену субсидію та ознайомитися з програмою субсидій.

Як розраховується адресна допомога (субсидія) для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, розповіли в Міністерстві соціальної політики. Про це пише "Урядовий кур'єр".

Читайте також: Субсидія на понаднормову площу житла: хто може її отримати

Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та  обсягом обов’язкового платежу. Субсидія — плата за житлово-комунальні послуги в межах норм і нормативів — обов’язковий платіж.

Знаючи доходи осіб зі складу домогосподарства, а також членів їх сімей, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Читайте також: Названо ще одну підставу для отримання субсидії на житлово-комунальні послуги

Згідно з постановою КМУ від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.

Інформацію, як розрахувати розмір субсидії, можна знайти у відповідному розділі на веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням.

Також можна дізнатись про розмір вже призначеної субсидії онлайн за посиланням.

Читайте також: Субсидії 2023: хто може їх отримати

Житлова субсидія розраховується окремо на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Докладно з інформацією щодо програми житлових субсидій можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням.

Зокрема, житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.