UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як роботодавцю подати заяву-розрахунок на оплату лікарняних: інструкція

У 2023 році змінився порядок їх розрахунку.

З 1 січня в Україні змінилися правила оформлення та розрахунку лікарняних. Тепер заява-розрахунок, що містить дані про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат, повинна подаватися не особисто, а через створений для цього інтерфейс в особистому кабінеті страхувальника на сайті електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ).

Читайте також: Працівник у відпустці для догляду за дитиною до трьох років: чи оплачуються лікарняні

В Пенсійному фонді України нагадали, щоб сформувати заяву-розрахунок в електронному вигляді, користувачу-страхувальнику потрібно мати доступ до інтернету та кваліфікований електронний підпис.

Роботодавці, які з певних причин не можуть скористатись електронним кабінетом на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, мають можливість скласти заяву-розрахунок в паперовій формі та подати її до будь-якого сервісного центру головних управлінь Пенсійного фонду України в областях та м. Києві.

Для подання заяв-розрахунків в електронному вигляді роботодавцям не потрібно укладати з Пенсійним фондом України окремий договір.

 Покрокова інструкція по формуванню заяви-розрахунку

Важливо: при заповненні заяви-розрахунку не слід використовувати певні символи, наприклад лапки, які часто зустрічаються в назвах підприємств. Про використання некоректних знаків програма повідомить написом “Поле містить заборонені символи” та позначить рядок червоним кольором.

Важливо: оскільки після відправки до Пенсійного фонду України редагування заяви-розрахунку неможливе, перед відправкою перевірте сформований документ.

Успішність ваших дій по подачі заяви-розрахунку засвідчить повідомлення “Заява розрахунок. Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”. Для коректного завершення роботи із заявою-розрахунком натисніть «Ок». Після виходу з документу можна працювати з іншими сервісами порталу.

Перевірити статус лікарняного (“прийнято”, “не прийнято”, “в опрацюванні”) можна в розділі “Заява-розрахунок”, опція “Пошук”.

Нагадаємо, за підсумками Фонду соціального страхування України (ФССУ) за 11 місяців 2022 року, допомога з оплати тимчасової непрацездатності зросла на 58,7 грн.