UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як отримати пенсію на тимчасово окупованій території: пояснення Мінсоцполітики

Потрібно буде дочекатися, коли Укрпошта зможе працювати у регіоні зі складною воєнною ситуацією і забрати всю накопичену (за час відсутності доступу до виплат) суму. Період можливості отримання невиплачених пенсій наразі обмежено до трьох років. 

Український уряд наразі має декілька варіантів вирішення ситуації з виплатою пенсії на окупованих територіях. Про деталі цієї процедури в ефірі телемарафону розповіла очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

У випадку, якщо працівники пошти з тих чи інших причин не мають змоги передати літнім громадянам гроші від держави на окупованій території, виплату можна отримати з допомогою відкриття рахунку в державному Ощадбанку. Такий же спосіб вирішення проблеми у випадку, якщо відділення пошти, через яке пенсіонер традиційно отримував свою виплату, не працює.

На рахунку згаданого банку будуть зберігатися всі нараховуються кошти, а пенсіонер може зняти ці гроші в першому ж працюючому відділенні банку при пред'явленні документів. Щоправда у випадку, якщо йому вдасться туди добратися. Ще один варіант, на випадок, якщо можливості довезти готівку до українських банків в окупації можливості не буде – отримання виплат поштою.

Читайте також: Позбавлення пенсій, арешти і мобілізація: окупанти поширюють чергові фейки у Маріуполі

Однак  у цьому разі, як пояснювала пані Лазебна наприкінці травня, також доведеться дочекатися, коли Укрпошта зможе працювати у регіоні. І отримати всю накопичену (за час неможливості доступу до виплат) суму. Ці гроші будуть закріплені за отримувачем, але наразі йдеться про період лише до трьох років.  Цей строк раніше в коментарі  "Пенсійному кур'єру" назвала начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Ольга Шарунова.

Раніше ми пояснювали, на які пенсії та соцвиплати українці можуть розраховувати у червні.