UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як громадянам підготуватися до зими – поради фахівців

Крім іншого, варто утеплити труби в підвалі, на горищі та на технічному поверсі.

Цьогорічний опалювальний сезон обіцяє бути найскладнішим за всю сучасну історію України. В ході експертного круглого столу «Зима близько», організованого ГО «Центр розвитку міст», фахівці виробили рекомендації, як громадянам підготуватися до опалювального сезону:

1. Зв'яжіться зі своєю обслуговуючою організацією. Дізнайтеся статус підготовки вашого будинку до опалювального сезону: в якому стані теплові та електричні мережі, хто контролює їх стан та проводить поточні ремонти. В кожному будинку повинні бути люди, які знають, де розташовані дренажі та можуть у крайньому випадку злити систему опалення.

2.  Підтримуйте зв’язок із сусідами. Визначте квартири, де наразі ніхто не живе та встановіть чи є до них доступ в разі аварійної ситуації. Оберіть відповідальних, хто зможе контактувати з власниками за необхідності.

3. Перевірте електричну мережу в квартирі та в будинку в цілому. В разі використання великої кількості електричних обігрівачів може спалахнути проводка, що може призвести до відключення світла та пожежі.

4. З'ясуйте, чи встановлений у вашому будинку індивідуальний тепловий пункт, погодний регулятор, чи інше подібне обладнання. Якщо так, то його потрібно відповідно налаштувати для максимально ефективної роботи.

5. За можливості, варто утеплити труби в підвалі, на горищі та на технічному поверсі. Важливо зауважити, що товщина утеплювача має відповідати діаметру труби, це допоможе зменшити втрати теплоносія в результаті зношення труб.

6. Також необхідно ущільнити та утеплити місця загального користування в будинку, а також двері та вікна в під'їзді. Постарайтеся максимально зменшити приток холодного повітря до будинку.

Читайте також: США підтримують право Ізраїлю на захист від нападів із території Сектору Гази — Байден

Повідомлялось, що незважаючи на те, що під час війни боржникам не нараховують пеню за несплату комунальних послуг, накопичені борги не будуть списані. Ситуація зі зростанням заборгованості може стабілізуватися, оскільки з 1 серпня тарифи на газ, світло та воду в Україні не зміняться.