UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вітамінний сезон: як змінилися ціни на ягоди за рік

Деякі позиції подорожчали втричі.  

Через військове вторгнення РФ в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, за рік на українському ринку ціни на деякі ягоди зросли майже в три рази. "УНІАН" з посиланням на аналітичне дослідження сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, розповіло, як змінилися ціни на ягоди в Україні.

Які ягоди найбільше подорожчали

Так, за рік найбільше зросла ціна на черешню – на 229%. Наразі вона коштує 226 грн/кг, тоді як у липні 2022 року її ціна становила 69 грн/кг. Також суттєво подорожчала журавлина – упаковка 350 г зараз коштує 121,5 грн, що на 73% більше, ніж рік тому.

Також у 2023 році підвищилися ціни на суницю – 129 грн за 125 г (на 34%), полуницю – 194 грн/кг (на 62%), чорну смородину – 179 грн/кг (на 12%), аґрус – 97 грн за 500 г (на 4%).

Читайте також: В Україні стартував сезон смородини: скільки коштують ягоди

На які ягоди та фрукти знизилася ціна

Фахівці зазначили, що є ягоди, які подешевшали порівняно з минулим роком.

«Так, наприклад, ще у липні 2022 року країну шокували рекордні ціни на малину, вартість якої підскочила в порівнянні з мирним часом майже втричі і на поличках супермаркетів у фасованому вигляді вона коштувала 198 грн за 250 г. Цього ж року ситуація значно ліпша. Вартість малини у липні 2023 знизилась на 67%. Наразі цінник на соковиту та корисну ягоду в середньому становить 62 грн за 250 г», – йдеться у повідомлення.

У порівнянні з цінами липня 2022 року, в Україні подешевшала лохина – на 34% (309 грн /кг), ожина – на 45% (75 грн/250 г), порічка – на 10% (89 грн/кг), жимолость – на 8% (32 грн за 125 г) та червона слива – на 7% (120/кг).

Скільки коштують дині та кавуни

Кавуни та дині також вже з’явилися в магазинах, та поки, за словами аналітиків, їх купують не дуже охоче, бо сподіваються, що в серпні будуть нижчі ціни.

Читайте також: Як правильно обрати солодкий кавун: корисні лайфхаки

"Наразі вартість кавуна у столичних супермаркетах у середньому становить 39,99 грн за кілограм, що на 29% вище, ніж у липні минулого року. Своєю чергою ціна на диню зросла на 15%. Цьогоріч жовтий баштан обійдеться в середньому у 89 грн за 1 кг, тоді як у липні 2022 року ціна становила 78 грн/кг", – зазначили фахівці.

Експерти додали, що херсонських кавунів Україні не замінить ніхто, тому розраховувати на низьку ціну цього року також не варто.

"Але урожай з центральної та частково південної України, дещо компенсує нестачу баштанних", – резюмували вони.

Чи може бути дефіцит фруктів та ягід

Аналітики пояснили, що підвищення цін на продукти пов’язано в першу чергу з війною та її наслідками – часткова окупація Запорізької та Херсонської областей, а також підступний теракт окупантів на Каховській ГЕС. Тому ціни на деякі товари продовжують зростати.

Також аграрні експерти зауважили, що у цьому році дефіциту фруктів та ягід не очікується, оскільки в Україні завжди було перевиробництво плодово-ягідних культур. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби країни.

Читайте також: Ціна на ягоди: лохина коштує дешевше, ніж торік

"Але їх вартість точно не буде низькою. На ціни впливає логістика, що значно здорожчала, вартість на пальне, зростання комунальних платежів та багато інших факторів", – йдеться у повідомленні.

Аграрії зібрали перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Маховик збиральної кампанії набирає обертів. Українського хлібороба не зламали повітряні тривоги, ракетні атаки й навіть мізерні ціни на зерно. Виробники вистояли. Яким буде цьогорічний врожай – читайте у матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариси Гук "Врожай-2023: чи вистачить Україні хліба і що не так з цінами" на ZN.UA.