Доки проросійські терористи нападають на солдатів України в 3, італійські бізнесмени думають, як тікати з Маріуполя і Слов'янська, якщо міста захоплять бойовики.
Про це пише італійське видання La Stampa, яке зауважує, що ці міста під контролем української армії. Однак підприємців з Італії, які працюють в західній частину Донецької області, лякають спроби бойовиків захопити нові території.
"Ми готуємося до найгіршого. В нас є план евакуації в більш надійне місто на заході", - розповів директор керамічного заводу в Слов'янську Мауріціо Маріані.
Його підприємство належить італійській корпорації Emilceramica. Завод у Слов'янську був відкритий в 2005 році. Тут працює 250 людей. Але через наступ проросійських терористів тепер доля підприємства під загрозою.
"Минулої весни, коли бойовики захопили Слов'янськ, ми були змушені закритися. В наслідок обстрілів фабрика зазнала збитків на 2 мільйони євро. Але ми відремонтували її і запустили виробництво у вересні. Тепер ситуація знову погіршилася. Я не знаю чи дозволять нам бойовики працювати. Але ми й чекати, поки вони прийдуть, не будемо", - розповів Маріані.
Італійці в Маріуполі теж бояться приходу проросійських терористів і обговорюють план евакуації з портового міста у разі потреби. Тим часом вони розповідають, що мешканці з периферії постійно прибувають. Така ж ситуація і в Слов'янську, який перебуває під владою Києва.
"Більше 700 людей прибули в Слов'янськ за останні години. Центри прийому переселенців вже переповнені. Дехто розмістився на вокзалі. Вони опинилися в драматичній ситуації. Люди не встигають навіть спакувати валізи. Їм потрібно зараз абсолютно все", - розповів президент асоціації "Італія, Україна, Майдан" Фабіо Преведелло.
В цей же час, згідно з заявою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в Дебальцевому залишилося менше 600 мирних жителів.
6-7 лютого в Дебальцеве був створений "зелений коридор" для евакуації мирних жителів із зони бойових дій. При цьому в ОБСЄ заявили, що евакуація здійснюється під звук артилерійської канонади, проте представники місії не змогли визначити точне місце.
Всього з 28 січня по 6 лютого з міст Авдіївка, Дебальцеве і поруч розташованих населених пунктів вже вивезено 3876 осіб, з них 794 дитини і 78 осіб, які не можуть самостійно пересуватися, повідомили в уряді.