В уряді Італії поставили під сумнів майбутнє "Південного потоку", зважаючи на кризу в Україні а також втрату статусу національного пріоритету.
"Це корисна інфраструктура, але проект вже не в списку пріоритетів", - сказала італійський міністр промисловості Федеріка Гуіді на прес-конференції в Римі в середу, сигналізуючи про політичний поворот Італії.
"Навіть якщо, з одного боку, це допомагає диверсифікувати транзит (газу), з іншого - існує проблема з постачальником," додала вона, маючи на увазі, що ним як і раніше залишиться той же "Газпром".
Італія, чия дежкомпанія Eni виділила 600 млн євро ($ 750 млн) для фінансування проекту, мала бути однією з країн-споживачів газу з "Південного потоку". Крім того італійська сервісна комапнія Saipem отримала вигідні угоди для прокладки морської ділянки,
На тлі зниження попиту на газ та електроенергію через заходи економії, значення "Південного потоку" зменшилось - враховуючи, що Італія буде точкою поставки каспійського газу з 2020 року.
У той же час Угорщина, незважаючи на позицію офіційного Брюсселю, навпаки заявила про плани розпочати будівництво свого відрізку "Південного потоку" вже з початку наступного 2015 року.