UA / RU
Підтримати ZN.ua

ІТ-індустрія у 2024 році: попит мають не лише технічні позиції

Компанії часто навчають своїх майбутніх працівників.

ІТ-сектор лишається ключовим в експорті послуг з України. Однак, враховуючи, що це досить динамічна сфера, потреба в фахівцях змінюється. Про це йдеться у релізі компанії GlobalLogic, що посіла 4 місце у рейтингу найпривабливіших компаній для українських айтівців.

Які ж напрями матимуть найбільший попит у 2024 році? Станом на лютий 2024 року, GlobalLogic має понад 160 відкритих позицій у різноманітних проєктах. Більш ніж половина позицій (63%) передбачають віддалену співпрацю. Найактуальнішими напрямами є наступні: 

С++ стек залишається актуальним котрий рік поспіль: у 2023 спеціалісти цього напряму також входили в топ найзатребуваніших. Навички C++ застосовуються під час створення ПЗ у сфері автопрому, медицині, для мережевих пристроїв, комп’ютерних ігор тощо. 

«Щоб надавати можливість розробникам-початківцям вдосконалити свої знання, GlobalLogic запускають новий курс GL BaseCamp C/C++ у Львові. Після завершення курсу, найкращі студенти зможуть приєднатись до проєктів компанії», - зазначили в компанії.

Не лише інженерні позиції: кого ще шукають в IT-компанії

Свій шлях в ІТ можна почати не тільки з технічних спеціальностей. Наприклад, компанія шукає українців, які долатимуть довгі відстані на транспортному засобі в Італії та Іспанії і таким чином допоможуть інженерам у цифровізації карт.

“Свій шлях в IT-компанії я починала з ролі програмної координаторки 14 років тому,  – говорить Анна Щербакова, операційна директорка GlobalLogic. – До речі, така тривала співпраця — популярна практика серед наших фахівців. 27% з 6500 спеціалістів в Україні співпрацюють з компанією понад 5 років”.

Повідомлялось, що в межах урядової програми «єРобота» виплатили 6,2 млн грн на розвиток двох агрокомпаній: 4,2 млн грн на сади та 2 млн грн на теплиці. Загалом з початку дії програми виплатили 711,2 млн грн 159 суб’єктам господарювання. Це в середньому майже 4,5 млн грн на одного суб’єкта.