UA / RU
Підтримати ZN.ua

Історичне підвищення податків в Україні: Гетманцев розповів, як змінився законопроєкт

Депутат також розповів, чому законопроєкт вводять "заднім числом". 

Наразі законопроєкт про історичне підвищення податків №11416д зазнав багатьох змін. Однак його обов'язково приймуть і він буде працювати, а для декого "заднім числом". Про те, як змінився законопроєкт йдеться у інтерв'ю Данила Гетманцева, голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, для ЕП. 

До речі, було подано 13 заяв про блокування підписання закону, однак сьогодні, 15 жовтня, Рада розблокувала підписання законопроєкту. 

За словами депутата, є два великі блоки в законопроєкті: "Перший – це військовий збір, який порівно розкладається на всіх нас: плюс 3,5 відсоткового пункту з фонду заробітної плати. Якщо говорити про ФОПів, то перша, друга, четверта група – 800 гривень на місяць. Третя група – плюс 1 відсоток з доходу". 

Другий блок – це податок на надприбутки банків за ставкою 50% за 2024 рік.

"Крім цього, є ще авансовий внесок для АЗС, підвищення ставок для небанківських фінансових установ з 2025 року. Також ми повністю знімаємо будь-які суперечності в питанні, чи треба РРО для гральних закладів, чи ні, бо вони цим маніпулюють в судах. Також враховані деякі дрібні технічні деталі", - зазначив він. 

Дехто відчує підвищення податків вже з 1 жовтня, тобто "заднім числом". 

"В частині ФОПів – так, в частині працюючих українців – з моменту набуття чинності законом. У вересні-жовтні ми були перед дилемою: або вводимо в дію закон з листопада і піднімаємо ставки ще більше (бо сума потреби нікуди не дівається) або все ж таки робимо це першим жовтня. Ну, і з цих двох дуже-дуже поганих рішень обрали те, яке нам здалося менш поган", - додав він. 

Читайте також: Історичне підвищення податків: юридичне управління ВР вважає, що законопроєкт не відповідає Конституції