UA / RU
Підтримати ZN.ua

Існує низка варіантів вирішення проблеми із замороженими російськими активами, — Міністерка фінансів США

Визначитися з ними мають лідери "Великої сімки" на саміті у червні.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила в четвер, що прямий арешт російських активів є виправданим, але є лише однією з можливостей, пише Reuters.

За її словами,  активи можуть також служити заставою для запозичень на ринку, щоб допомогти Україні.

«Це варіант, який обговорювався. Лідери попросили нас надати їм низку варіантів», — сказала Єллен в інтерв’ю виданню, відповідаючи на запитання, чи є основним варіантом перенесення відсотків на ці активи для випуску облігацій або позик для України.

Читайте також: Пропозиція використати заморожені активи Росії на користь України отримує все більше підтримки — The Economist

Єллен заявила, що Вашингтон, як і раніше, переконаний, що повна конфіскація російських активів є виправданою з точки зору міжнародного права, але додала, що інші підходи, ймовірно, будуть більш прийнятними для деяких партнерів по G7, які досі мають сумніви щодо певних факторів стримування.

За її словами, європейці зробили дуже конструктивний крок: більшість російських активів, які зберігаються в Бельгії тепер конвертовано в готівку, і Euroclear отримує відсотки з цих активів.

«Європейський Союз погодився відокремити ці інтереси та, по суті, рухатися вперед. Це підхід, який може бути широко підтриманий країнами, які стурбовані конфіскацією активів... є ціла низка варіантів», — наголосила вона.

Цей підхід, за її словами,  є одним з декількох варіантів, які обговорюються країнами «Великої сімки» напередодні саміту лідерів у червні.

Читайте також: США тепер можуть конфіскувати російські активи для України: як це працюватиме

Вже наприкінці травня міністри фінансів країн-членів G7 повернуться до цього питання на зустрічі, щоб розробити консенсусну пропозицію для представлення її лідерам на червневому саміті.

Пропозиція США щодо використання майбутніх відсотків від заморожених російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів для допомоги Україні замість їх конфіскації набирає популярність серед країн G7.

Як повідомлялось, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну США та союзники негайно заморозили 300 мільярдів доларів російських активів за кордоном. Ці гроші досі залишаються невикористаними. Більшість з них знаходяться у країнах ЄС, а приблизно п'ять мільярдів доларів — у США.

Детальніше про те, скільки є доходів від заморожених російських активів і на що може розраховувати Київ, розповідала Тетяна Хутор у статті “Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?”.