Фінансовий регулятор Ірландії Сиріль Ру висловив занепокоєння від можливого виходу Великобританії з ЄС. На його думку, це нашкодить найбільшим банкам в Ірландії. Тому він просить вже зараз банкірів країни пояснити, як вони збираються рятуватися, якщо британці на референдумі проголосують за від'єднання від Євросоюзу.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на слова Ру під час інтерв'ю. За його словами, вихід Великобританії з ЄС стане серйозним ударом по Банку Ірландії, адже "раптом половина його бізнесу буде кваліфікуватися не в межах ЄС, а за його межами". А отже регулювання і правила ведення фінансових операцій будуть зовсім іншими.
Регулятор пояснив, що ці великі ризики змушують його команду вимагати від банків оцінити наслідки виходу Великобританії з ЄС для їхнього бізнесу з різних боків: переоцінити бізнес-модель, управління, фінансування і ліквідність банків, а також самодостатність капіталів і юридичної бази, на основі якої вони будуть працювати в країні, яка не буде членом Євросоюзу.
Його словами прозвучали на тлі заяви прем'єр-міністра Ірландії Енди Кенні, який попередив про стратегічні ризики, перед якими його країна може постати в разі виключення найбільшого торговельного партнера з європейського об'єднання.
Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон сподівається на підписання угоди про реформування ЄС в лютому. За словами британського прем'єра, вихід Великобританії з ЄС - "це не правильне рішення" для його країни. Тому він сподівається, що інши країни погодяться змінити правила об'єднання.
Раніше також повідомлялося, що Кемерон вважає необхідним обмежити свободу пересуваннявсередині ЄС. На його думку, право вільно пересуватися по Сполученому Королівству можуть отримати жителі лише тих країн ЄС, чий рівень економічного розвитку відповідає британському.
Кемерон хоче провести референдум про членство Великої Британії в ЄС вже у 2016 році. У той же час, опитування демонструють, що за вихід Великої Британії з Євросоюзу виступають лише 36% громадян, 55% вважають, що країна повинна залишатися в складі ЄС.