Обмеження на експорт нафти з Ірану збережуться до першого півріччя 2016 року, сказав спецпредставник і координатор з питань міжнародної енергетики держдепартаменту США Амос Хоштейн.
Експорт нафти з Ірану, ймовірно, збережеться на рівні 1-1,1 млн барелів на добу (б/с) до тих пір, поки умови угоди між країною і "шісткою" міжнародних посередників щодо іранської ядерної програми не буде виконано, після чого санкції будуть зняті, заявив він в інтерв'ю агентству Bloomberg у ході Міжнародного тижня енергетики, що проходить в Сінгапурі.
"Як тільки умови будуть виконані, і це знайде підтвердження, санкції будуть зняті", - сказав Хоштейн.
У даний час Іран займає п'яте місце серед країн ОПЕК за обсягами видобутку нафти: у вересні країна добувала в середньому 2,8 млн б/с. До введення основних санкцій на кінець 2011 року середній обсяг виробництва нафти Іраном становив 3,6 млн б/с.
Низці країн, включаючи Китай, Японію та Індію, довелося отримувати від США дозвіл на обхід санкцій і купівлю обмежених обсягів іранської нафти. Без таких дозволів ці країни втратили б доступ до деяких сегментів глобальної фінансової системи.
Тегеран вже заявляв, що має намір продавати свою нафту за будь-якою ціною, оскільки він планує будь-яку ціну збільшити видобуток "чорного золота".
Зняття санкцій з Ірану стало можливим після того, як Тегеран і "шістка" уклали історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "при жодних умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі в "Дзеркалі тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?