UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестори побачили зниження ризику дефолту України в котируваннях нових єврооблігацій

До початку офіційних торгів, "сірий" ринок вже позитивно оцінив нові єврооблігації України в рамках реструктуризації.

Нові єврооблігації України, випущені в рамках реструктуризації, напередодні початку офіційних торгів у четвер котируються на "сірому" ринку на 5-6 процентних пункту (п. п.) вище курсу старих цінних паперів.

"Довгі" випуски маркуються в межах 92-93% номіналу, тоді як "короткі" - 95-96% номіналу. ВВП-варанти котируються на $ 0,38 на долар інвестицій. Тобто, загальна сума пакета виглядає на 5-6 процентних пункту вище, ніж вартість єврооблігацій перед реструктуризацією", - передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані аналітиків.

Початок офіційних торгів новими українськими євробондами очікується в цей день.

Як повідомлялося, власники 13 з 14-ти випусків суверенних і гарантованих державою єврооблігацій на загальну суму $ 14,36 млрд і EUR0,6 млрд підтримали їх реструктуризацію 14 жовтня цього року. Згоди не було отримано лише за "російським" євробондів на $ 3 млрд, термін погашення яких настає в кінці грудня 2015 року.

Кабінет міністрів України 11 листопада доручив випустити нові єврооблігації і державні деривативи в рамках завершення реструктуризації 11 випусків суверенних і трьох випусків гарантованих державою єврооблігацій "Фінінпро".

Нові суверенні єврооблігації випущені номіналом $ 100 тис., дев'ятьма серіями, з погашенням у 2019-2027 рр під 7,75% річних. Процентний дохід нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня, починаючи з 1 березня 2016 року.

Всі старі суверенні єврооблігації, за винятком паперів на $ 3 млрд із погашенням у грудні 2015 року, а також цінні папери держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проектів" з 12 листопада є погашеними і анулюються.

Державні деривативи емітовані умовною номінальною вартістю $ 1 тис. Початкова сума емісії становить $ 2 млрд 916,421 млн.

Власники деривативів можуть отримати тільки виплати, передбачені умовами їх випуску, які залежать від динаміки ВВП України. Виплати здійснюються в доларах США.