UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестиційний банк відновлення України буде готовий до роботи у 2024 році – BlackRock

Заявляється про «ранній інтерес з боку деяких перспективних інвесторів»

Банк (фонд) для фінансування проектів з відновлення України, який створюється українським урядом за допомогою інвестиційної компанії BlackRock та фінансового холдингу JPMorgan Chase, має бути готовий до роботи протягом року, заявив в інтерв'ю Reuters в Давосі віце-президент BlackRock Inc Філіп Гільдебранд. Він допомагав у переговорах щодо пошуку грошей від банків розвитку та основних країн-донорів. 

«Ми хочемо бути готовими до розгортання, маючи принаймні м'які зобов'язання з боку країн-донорів», – сказав Гільдебранд, додавши, що для мобілізації активів BlackRock, які складаються з пенсійних фондів, необхідно знизити ризики. – «Ці гроші не можуть бути інвестовані в підприємства з дуже високим рівнем ризику».

Читайте також: «Золоті квадрати»: як завищують ціни на відбудові житла та кому йдуть мільйони

Минулого року український уряд залучив BlackRock та JPMorgan до створення фонду для збору капіталу, який міг би залучити приватні інвестиції для відновлення України, яке, за оцінками, коштує сотні мільярдів доларів. 

Спеціальний представник президента США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, звернула увагу на фонд, який збирають JPMorgan і BlackRock, заявивши, що вони повідомили про «ранній інтерес з боку деяких перспективних інвесторів, які готові, можливо, взяти на себе більший ризик, ніж, скажімо, вже існуючий пенсійний фонд».

«І, безумовно, є індивідуальні інвестори, які дуже зацікавлені», – сказала Пріцкер в інтерв'ю Reuters.

Читайте також: Сума заморожених активів РФ на 80% покриє потреби України на відновлення – Кулеба

Раніше Офіс президента України повідомив, що Зеленський зустрівся в Давосі з генеральним директором JPMorgan Джеймі Дімоном та іншими керівниками JPMorgan, топ-менеджментом BlackRock, керівниками Bridgewater Associates, Carlyle Group, Blackstone, Dell і ArcelorMittal.

«Для нас важливо залучити приватний капітал до відновлення України. Ми сподіваємося, що JPMorgan допоможе залучити велику кількість глобальних інвесторів і корпорацій», – сказав Зеленський.

Читайте також: Мало грошей і багато потреб. Як розставити пріоритети у відновленні України?

Нагадаємо, у вересні 2023 року Зеленський назвав прізвища американських бізнесменів, які підтвердили «масштабні інвестиції» в Україну після війни: Майкл Блумберг, Ларрі Фінк, Філіп Гільдебранд, Білл Акман, Баррі Стернліхт, Кен Гріффін, Джонатан Грей, Ерік Шмідт, Роберт Крафт та інші.