UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестиції в Україну: держава може створити ще, як мінімум, п'ять додаткових інструментів

Громади вже готові конкурувати за інвестиції.

Місцеві громади повинні активніше вимагати від держави інструменти для залучення інвестицій. Про це заявив народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань розвитку економічної політики Дмитро Кисилевський під час круглого столу “Розвиток економіки в громадах” в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

За його словами, громади готові конкурувати за інвестиції на своїх територіях. Пріоритет - створення підприємств переробної промисловості.

“Ми розуміємо, що завод значно складніше перевезти, промисловість буде платити “білі” зарплати, а відтак - податки в місцевий бюджет, покращиться зайнятість. Крім того, поява промислового підприємства сформує попит на суміжні послуги і сировину, тобто створить в громаді додаткову економічну активність”, - заявив Кисилевський.

За його словами, вже зараз держава може створити декілька інструментів для залучення інвестицій.

Перше - це нейтралізація військових ризиків через запровадження страхування. Друге - це доступне фінансування, в тому числі за програмою пільгового кредитування 5-7-9.

По-третє, це компенсація капітальних інвестицій через податки. Четверте - спрощення підключення до електричних та газових мереж. П’яте - це розвиток індустріальних парків.

“Один гектар індустріального парку генерує 50 робочих місць, а кожне робоче місце в переробній промисловості генерує 6 робочих місць в інших сферах”, - каже Кисилевський.

Нагадаємо, в червні цього року Верховна Рада ухвалила два закони, які надають фіскальні стимули індустріальних парків.

Читайте також: Україна та США змінять Угоду про торгове та інвестиційне співробітництво

Повідомлялось, що під час війни одним із найнадійніших активів виявилася сільськогосподарська земля. Її вартість у гривневому еквіваленті зросла приблизно на 15 500 грн (на 37%). 

Незважаючи на багатомільярдну допомогу від західних партнерів, чистий відтік капіталу, в тому числі з метою повернення раніше взятих боргів, сягнув майже 2 млрд дол. Про це для ZN.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук, експерт з питань міграційної політики та розробки фінансово-банківських програм для мігрантів та діаспори у тексті "Де взяти гроші для економіки України".