Інвестиційна привабливість оцінюється бізнесом на рівні 2,65 бала (за 5-бальною шкалою), тоді як кварталом раніше вона становила 2,74 бала. Такі дані містяться в черговому огляді, підготовленому Європейською бізнес-асоціацією (EBA).
Після зміни влади в країні цей показник зростав два квартали поспіль. При цьому протягом останнього кварталу оцінка поточного інвестиційного клімату не змінилася - всього 2,1 бала. На колишньому рівні залишилася і оцінка динаміки інвестиційного клімату протягом останніх трьох місяців - 2,7 бала.
Однак бізнес погіршив свою оцінку очікуваної динаміки протягом наступних трьох місяців - із 3,2 до 3,1 бала. Також знижена оцінка прибутковості бізнесу - із 3 до 2,9 бала.
121 керівника підприємств, які брали участь в цьогорічному опитуванні, лише 12% називають нинішній інвестиційний клімат сприятливим - це більше, ніж три місяці тому - 8%. Несприятливим його називають 73% респондентів (раніше - 71%). Однозначно неприйнятним нинішній інвестиційний клімат називають 28% керівників компаній, тоді як раніше - 21%.
Все менше приділяється уваги фактору підписання угоди про асоціацію з ЄС. Лише 4% респондентів назвали це позитивним фактором. Загалом 18% керівників компаній задоволені політичною стабілізацією в результаті проведення виборів у Раду, а ще 13% відчули на собі заходи уряду у сфері дерегуляції. При цьому 44% респондентів заявили, що не помітили жодних позитивних змін за останні три місяці.
Крім того, бізнес поступово звикає до війни на Донбасі, в числі негативних змін про неї згадали лише 30% респондентів. Курс гривні турбує 28% керівників компаній, ще 27% - відсутністю реальних реформ. Про посилення корупції заявили 11% респондентів.
Як пише 13 листопада Bloomberg, інвестори відвертаються від України в очікуванні нової російської інтервенції. Все більше держатилей акцій побоюються, що подальший перебіг конфлікту в Україні може призвести до колапсу в країні.