UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інсайдерські кредити могли сягати двох третин корпоративного портфеля "Дельта Банку"

Сьогодні тривають судові спори ФГВФО з позичальниками, які можуть мати ознаки пов'язаності з бенефіціарами та екс-топ-менеджментом банку.

Згідно з даними джерел DT.UA, обсяг кредитів пов'язаним особам у корпоративному портфелі "Дельта Банку", визнаного неплатоспроможним в 2015 році, становить як мінімум 11,2 мільярда гривень, або 30% портфеля.

Але якщо врахувати кошти, виведені через іноземні коррахунки инобанков, цю суму можна множити, принаймні, на два, пишуть у своєму матеріалі для DT.UA Роман Івченко та Юрій Сколотяний.

В офіційних матеріалах ФГВФО за forensic audit, на відміну від інших банків, дані про обсяг інсайдерських кредитів у портфелі "Дельти" не наводилися. Не виключено, що причиною цього є хитросплетіння операцій, які були проведені в банку, в тому числі, перед банкрутством, зазначають автори.

Сьогодні тривають судові спори ФГВФО з позичальниками, які можуть мати ті чи інші ознаки пов'язаності з бенефіціарами та екс-топ-менеджментом банку.

У червні минулого року київський господарський суд частково задовольнив позов "Дельта Банку" до ТОВ "Факторіал М" (раніше називалося ТОВ "Боні і Клайд") і вирішив стягнути з відповідача 3,19 млрд грн.

"От тільки нюанс - "Факторіал М"/"Боні і Клайд" вже на ліквідації... За даними держреєстру, основний вид діяльності "Факторіал М" - виробництво кіно - та відеофільмів, телевізійних програм. Статутний капітал - 10 тис. грн.", – йдеться у публікації.

Крім того, тривають тяжби ФГВФО з агрохолдингами ТАКО і "Інсеко", ТОВ "Дніпрометалсервісгруп",

Серед великих позичальників/боржників "Дельта Банку", з якими судився ФГВФО, - структури, пов'язані з Вадимом Новинським ("Херсонський суднобудівний завод"), Рінатом Ахметовим (ТОВ "ЕСУ" - власник "Укртелекому"), Віктором Нусенкісом ("Донецьксталь"), Василем Хмельницьким і Андрієм Івановим ("Кримська девелоперська компанія"). ЗМІ писали, що серед позичальників "Дельта Банку" були і структури Дмитра Фірташа, разом з тим його збанкрутілий банк "Надра" сам висував вимоги до "Дельті" (на 17 млн дол.).

"Чи не найяскравіша боргова історія останнього часу - визнання судами недійсними договорів застави, які укладали з "Дельтою" підприємства корпорації "УкрАВТО" Таріела Васадзе. Як наслідок, з-під застави "Дельта Банку" "виїхали" сотні автомобілів Mercedes-Benz, Chevrolet, Opel, ЗАЗ. І на такому тлі ФГВФО продав право вимоги до "УкрАВТО" майже на 1 млрд грн за 244 млн грн структурі, в якій виявлено опосередкований зв'язок з... дочкою Васадзе. При цьому в "УкрАВТО" заперечували зв'язок корпорації з покупцем його боргів. З формальної точки зору, можливо, і коректне твердження (питання юридичних смаків), а по суті - більш ніж сумнівна", - зазначають автори.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив термін ліквідації "Дельта Банку" на 2 роки - до 4 жовтня 2019 року. За даними центробанку, головною причиною віднесення фінустанови до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних, ефективних і належних заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства України.

Детальніше про фінансові махінації "Дельта Банку" читайте в матеріалі Юрія Сколотяного та Романа Івченка "Дельта Банк: Боні і Клайд по-українськи" утижневику "Дзеркало тижня. Україна".