Державна податкова служба України опублікувала інформацію щодо понад 6700 контрольованих українцями компаній у 77 країнах світу. Про це ідеться в повідомленні служби.
Зазначаєтья, що з початку 2022 року до відомства надійшло 6 721 повідомлення про набуття у власність, реєстрацію та продаж/ліквідацію іноземної контрольованої компанії або утворення без статусу юридичної особи (фонди, трасти), із яких 6 430 – від фізичних осіб-резидентів України та 291 – від юридичних осіб-резидентів України.
«Основними країнами, в яких фізичною особою (юридичною особою) – резидентом України набуто/відчужено частки в іноземній юридичній особі, майнових прав на частку в активах, доходу чи прибутку утворення без статусу юридичної особи є Республіка Польща – 33 %, Велика Британія – 15 %, Сполучені Штати Америки – 13 %, Республіка Кіпр – 11 %, Естонська Республіка – 7 %, інші країни – 21 %», - вказано в повідомленні.
Також банками/фінансовими установами та іншими контролюючими органами направлено 9 881 повідомлення про факти, що свідчать про володіння фізичною (юридичною) особою-резидентом України часткою в іноземній юридичній особі.
Від початку війни і донині весь процес створення «плану Маршалла» для України характеризується дефіцитом ідей і відсутністю консолідації. Тому в питаннях економіки влада та наші міжнародні партнери обрали пливти за течією. Наразі досі не зрозуміло, яку економіку ми будуємо, хоча гроші на проєкти відбудови йдуть повним ходом. ZN.UA запитало у Мінекономіки, Мінцифри, Держагентства відновлення, Мінінфраструктури про їхнє бачення розвитку України в майбутньому. Про це читайте у статті "Дефіцит ідей: як відбудова України перетворюється на ремонт".