Вже сьогодні велика кількість іноземних інвесторів зацікавлена будувати свій бізнес в Україні. Цьому сприяє популярність нашої країни в світи завдяки супротиву в повномасштабній війні, що розпочала РФ. Мова йде про трильйони доларів. Але Україні все ж таки доведеться конкурувати за інвестиції, заявив Денис Шемякін, директор Офісу підтримки реформ, Міністерство економіки України, в рамках презентації Міжнародного форуму сталого розвитку ISF2023, який відбудеться 20-21 вересня паралельно в Україні та Нідерландах.
«Інтерес до України зараз величезний, але скоріш за все, враховуючи воєнні ризики та стандарти щодо бізнесу та продукції у розвинутих країнах, нам доведеться конкурувати за інвестиції. І таку тенденцію ми вже бачимо, коли міжнародні партнери дають зброю і водночас встановлюють якісь обмеження по торгівлі… Якщо говорити про інструменти, які приваблюють інвесторів, то серед них: страхування воєнних ризиків, індустріальні парки та грантові програми для українського бізнесу. Останнє - це частина підготовки нашого бізнесу до подальшого розвитку, до конкуренції на іноземних ринках… Якщо говорити про українські ринки, які цікавлять інвесторів, то це: ринок розмінування, ринок відбудови та ВПК. Український ринок розмінування наразі оцінюється у 50% світового ринку, тому у даному випадку ми можемо висувати умови. Щодо ринку відбудови, то ми цікаві інвесторам з точки зору великого попиту. ВПК – це в майбутні роки умова нашого існування та пріоритет», - сказав він.
Як писало ZN.UA, інвестори, які працюють в Україні, стикаються з низкою серйозних перешкод. З одного боку, Україна пропонує їм спеціальні стимулюючі інструменти, а з іншого — список того, що потрібно зробити, в рази довший за перелік того, що вже зроблено. Про це читайте в матеріалі "Інвестиції в Україну: огляд наявних інструментів і майбутніх завдань".