Держстат оприлюднив у п'ятницю, 9 листопада, свіжий огляд інфляції за 10 місяців. За його інформацією, з початку року зростання споживчих цін склало 7,4%.
У жовтні зафіксована інфляція 9,5%, що на 0,6 відсотка більше, ніж у вересні. У вересні ціни виросли на 1,9%, а в жовтні - ще на 1,7%. Повідомляється, що ціни на продукти харчування та алкоголь в жовтні виросли на 1,4,овочі подорожчали на 8,8%.
На 4,4-1,1% зросли ціни на сало, молоко і молочні продукти, хліб, яйця, макаронні вироби, продукти переробки зернових, масло, рис, рибу та продукти з риби. У той же час на 4,6% подешевшали фрукти, на 2,3% - цукор.
Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби підвищилися на 2,3%, у тому числі алкогольні напої - на 3,2%, тютюнові вироби - на 1,6%.
Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на каналізацію на 5,2%, водопостачання - на 4,8%, утримання будинків і прибудинкових територій - на 1,4%.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,1% в основному зумовлено подорожчанням палива та мастил на 6%, а також транспортних послуг на 2,4%.
У сфері зв'язку ціни зросли на 3,3%, що пов'язано з подорожчанням поштових послуг на 9,4% та мобільного зв'язку на 6,9%.
Раніше аналітики Reuters спрогнозували, що в 2019 році зростання інфляції в Україні сповільниться. У проекті державного бюджету на 2019 рік, прийнятому Радою в першому читанні, закладається рівень інфляції в 7,4%. Детальніше про темпи зростання економіки та проблеми боротьби з інфляцією читайте в статті Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічне зростання. Що важливіше?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".