Споживчі ціни у Великобританії в липні виросли на 0,6% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. Відносно червня ціни знизилися на 0,1%, свідчать дані Національного статистичного управління (ONS) Об'єднаного Королівства.
Зростання індексу в річному вимірі став максимальним з листопада 2014 року. Аналітики в середньому очікували зростання цін на 0,5% в річному вираженні і зниження на 0,1% - в помісячному.
Індекс CPI Core, що не враховує ціни на продукти харчування, алкоголь, тютюн та енергоносії, у липні склав 1,3% проти 1,4% у червні. Експерти очікували збереження червневого показника.
Інфляція у Великобританії залишається нижче цільового рівня Банку Англії, що становить 2%, з 2013 року. Банк Англії очікує прискорення інфляції до таргетованого рівня вже наприкінці наступного року, а не в II кварталі 2018 року, як передбачалося раніше.
Ціни на продукти харчування в липні знизилися на 0,3% щодо попереднього місяця, алкоголь і тютюн подорожчали на 0,3%, одяг і взуття подешевшали на 3,4%.
Роздрібні ціни (індекс RPI) зросли минулого місяця на 1,9% в річному вираженні і на 0,1% щодо червня. Саме індекс RPI використовується британськими роботодавцями при веденні переговорів про зарплату. Різниця в динаміці індексів CPI і RPI пов'язана з обліком витрат на житло в RPI, а також різними вагами авіатарифів, страхування та цін на бензин.
Також ONS повідомило, що темпи зростання цін на житло у Великобританії в червні поточного року прискорилися до 8,7% в річному вираженні з 8,5% в травні.
На початку серпня Банк Англії вперше за сім років знизив облікову ставку, назваd монетарну політику короткостроковим втіхою. Регулятор такжеподтвердил прогноз зростання ВВП Великобританії на 2016 рік на рівні 2%, але прогноз на 2017 рік був знижений з 2,3% до всього 0,8%, на 2018 рік - з 2,3% до 1,8%.
Раніше в Європейському центробанку заявили про готовність до будь-яких сценаріїв Brexit. "Невизначеність залишається високою, ризики, як і раніше, значними. Ми готові діяти, використовуючи, за необхідності, всі доступні інструменти в рамках своїх повноважень. ЄЦБ готовий до будь-яких непередбачених обставин за результатами референдуму в Британії", - сказав голова ЄЦБ Маріо Драгі.
У свою чергу вже колишній прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу "актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським компаніям.