UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індустріальні парки: стимули по імпортному миту та ПДВ для купівля обладнення вже дали результати

Нове обладнання встановлене в індустріальному парку в Фастові. 

Перше обладнання для промислового виробництва в індустріальному парку ввезено в Україну із застосуванням стимулів по імпортному миту і ПДВ. Першорпохідцем щодо використання стимулів від держави став український підприємець Володимир Кудряшов, власник і генеральний директор компанії Univest. Про це повідомив народний депутат Дмитро Кисилевський.

Депутат зазначив, що обладнання вже встановлене і готується до запуску.

«Йому (підприємцю – ред.) довелось разом з митницею розбиратись, як все зробити, бо робили це вперше і підприємство, і держава, але все зробили. Посеред війни збудували цех, не побоялись інвестувати в розширення виробництва біля 300 млн грн. І за кілька місяців запускають обладнання в роботу. Виготовлятимуть еко-упаковку», - написав він.

Даний індустріальний парк знаходиться в Фастові в Київській області, займає 15 га і має назву Фастіндастрі. Головний інвестор спеціалізується на виробництві пакування. В парку планується розташувати ще кілька підприємств за принципом циркулярної економіки. Тобто відходи виробництва одного заводу будуть використовуватись як сировина для іншого. Інвестиційні плани по цьому індустріальному парку розраховані до 2027 року.

«Міський голова Фастова Михайло Нетяжук не приховує задоволення. Громада надає сприяння розвитку індустріального парку. А взамін отримає ПДФО до місцевого бюджету, який сплачуватимуть працівники нового підприємства», - додав депутат.

Локалізація при публічних закупівлях продукції машинобудування народжує та розвиває нові індустрії. За останній рік в Україні почало стрімко зростати виробництво навісного обладнання для комунальної та спецтехніки. Це ковші, вила, захвати, щітки для прибирання території та інше. Про це читайте у матеріалі "Як локалізація, попри війну, відроджує українські індустрії".