UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ідентифікація пенсіонерів-ВПО: як її пройти маломобільній особі

Відповідь дали у ПФУ.

Пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, мали пройти процедуру ідентифікації. У Пенсійному фонді України розповіли, як її пройти маломобільному пенсіонеру.

Читайте також: Ідентифікація ВПО: куди звертатися пенсіонерам

Там пояснили, щоб ідентифікацію могли пройти пенсіонери з різними можливостями доступності до послуг, передбачено кілька способів ідентифікації, зокрема дистанційних.

Якщо маломобільний пенсіонер не має можливості пройти ідентифікацію в сервісному центрі Пенсійного фонду України або у відділенні АТ «Ощадбанк», він може скористатись послугою онлайн:

Крім того, якщо маломобільні громадяни за станом здоров’я не мають можливості самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки, у заяві / зверненні на проходження ідентифікації шляхом відеоконференцзв’язку вони можуть зазначити про необхідність присутності під час проведення відеоідентифікації персонального асистента або помічника.

Особа з порушеннями слуху та мовлення в заяві / зверненні може зазначити інформацію про потребу залучити до сеансу відеоідентифікації перекладача жестової мови.

За недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються опікунами, піклувальниками, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників.

Не всі пенсіонери-ВПО пройшли ідентифікацію вчасно. Нагадаємо, коли відновлять пенсію тим, хто цього не зробив.