UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грошова допомога помилково: що буде, якщо не повернути 6500 гривень "єПідтримки"

Міністерство економіки України працює над поверненням коштів до держбюджету.

Понад 25 тисяч українців помилково отримали по 6500 гривень у рамках державної програми "єПідтримка". Йдеться про співробітників бюджетних організацій, які, згідно із законодавством, не можуть претендувати на подібну фінансову допомогу.

Читайте також: Українські пенсіонери можуть отримати допомогу від міжнародних організацій: як це зробити

На такий випадок Міністерство економіки опубліковало листа від 11.05.2022 р. N 3611-07/23524-07, створивши алгоритм повернення коштів, розповів "Фокусу" юрист Ігор Ясько.

За його словами, помилково перераховані кошти варто перевести на реквізити позабюджетного рахунку Мінекономіки, які зазначені у цьому листі.

"Але дедлайн на таке повернення в листі не вказано, лише наголошено на необхідності повернення коштів та реквізити. Щоб дізнатися список співробітників або отримати додаткові роз'яснення, потрібно звертатися за телефоном, що зазначений у листі або писати на електронну пошту", - повідомив Ігор Ясько.

Проігнорувати цей лист не можна. Якщо кошти не повернути, держава може застосувати механізм примусового повернення. У такому разі гроші, швидше за все, будуть списані з особистого банківського рахунку одержувача.

"Мінекономіки зазначило, що якщо бюджетні кошти не повернуть, то воно буде змушене звернутися до суду. І якщо воно це зробить та отримає рішення суду на свою користь, кошти справді можуть бути списані у порядку виконавчого провадження", - зазначив юрист.

Раніше ми писали, що станом на 11 липня на позабюджетний рахунок Мінекономіки повернули близько 12 млн. гривень. З них майже 9 млн. гривень повернули фізичні особи, ще 3 млн. гривень повернули банки у вигляді невикористаної допомоги.