UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші від партнерів: надходження відстають від потреб, чи зміниться ситуація в грудні

На думку Гетманцева, варто активізувати розміщення ОВДП.

Від міжнародних партнерів на фінансування потреб України, зокрема видатків держбюджету, у поточному році надійшло — 37,43 млрд. дол., в тому числі у листопаді надійшло близько 2 млрд. дол. Більшу частину року надходження випереджали графік залучення зовнішньої допомоги. Однак під кінець року процес пригальмував. Про це пише народний депутат Данило Гатманцев.

За його словами, орієнтовна потреба у зовнішньому фінансуванні на 2023 рік спочатку оцінювалась у 42,3 млрд. дол., після жовтневих змін до бюджету вона зросла до близько 44,5 млрд. дол. НБУ оцінював потребу у близько 45 млрд. дол. Це орієнтовно 3,7 млрд. дол. в середньому за місяць, тоді як зараз (за підсумками 11 місяців) фактичні надходження складають 3,2 млрд. дол.

«Залишається місяць до завершення бюджетного року, протягом якого треба буде максимізувати залучення зовнішньої фінансової допомоги. У грудні вона буде точно більшою, ніж у листопаді. Оскільки очікується надання грантової підтримки від США і надання чергового траншу МВФ. Утім для покриття можливих розривів у грудні варто також активізувати розміщення ОВДП та посилити управління ліквідністю на єдиному казначейському рахунку», - написав він у соцмережах.

Він також нагадав, що грудень буде визначальним місяцем для закріплення планів залучення зовнішнього фінансування на наступний рік. Продовжуємо працювати, виконувати плани по внутрішнім доходам і чекаємо на гарні новини з Вашингтону і Брюсселю.

Читайте також: У Мінфіні порахували, скільки грошей надійшло до держбюджету за 11 місяців

Повідомлялось, що у листопаді 2023 року до державного бюджету України надійшло близько 2 млрд доларів кредитів на пільгових умовах. Гроші з державного бюджету витрачаються на фінансування пріоритетних видатків. Серед іншого, до цих видатків належать забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплата праці держслужбовців, зокрема, і працівників секторів освіти та охорони здоров’я, а також обслуговування державного боргу.