UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші на ЗСУ, а не на ремонт доріг: деталі петиції і де підписати

Зважаючи на те, що КМДА та Київрада цієї осені почнуть планувати новий бюджет, у мережі актуалізувалась петиція активістки Юлії Нікітіної, яка має на меті знизити недоцільно під час війни витрати міських бюджетів і переспрямувати її на потреби фронту. Йдеться про сумнозвісні ремонти доріг, будівництво нових автомобільних розв’язок і таке інше. Наразі залишилось зібрати лише 1300 голосів.

Читайте також: Рада змінила держбюджет 2023 року. Дефіцит становитиме 2 трлн грн

Посилання на петицію тут.

В описі петиції дають зрозуміти, що один лише Київ (попри загрозу-2022 щодо можливої окупації) вже в 2023му перепрофілювався на місто, якого наче і не стосується війна, адже міська влада "виділяла шалені кошти на будівництво нових автомобільних розв’язок, реконструкції підземних переходів, купівлю нових автомобілів для “гаражу КМДА”, нагородні годинники від мера Києва, та інші витрати, які в умовах жорстокої війни не можна назвати інакше ніж розкішшю. 

Читайте також: Власників дорогих авто в Україні вже більше, ніж до повномасштабної війни – податкова

На одну розв’язку на Богатирській у початковому бюджеті було закладено більше грошей, ніж на всі напрямки допомоги фронту".

Київрада та КМДА не могли заплющувати очі на публічний осуд, тому  відмовилися від частини цих планів та дещо збільшити допомогу фронту. 

Читайте також: Відновлення доріг і мостів з мінімальним фінансуванням: Шмигаль розказав звідки братимуть гроші
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Lera Tsymbal 🇺🇦 (@mraushka)

"Але радикального перегляду бюджету так і не відбулося, і нові розв’язки все одно виявилися важливішими за фронт, лікування поранених, розвиток мережі укриттів та забезпечення безбар’єрності міста для ветеранів та постраждалих від російських атак", — не приховувати обурення авторка петиції.

Автори петиції вимагають повернення до реальності і відмови від проєктів, які не є питаннями виживання, або адекватної необхідності для мешканців столиці та радикального збільшення видатків на допомогу фронту, реабілітацію поранених, безпеку мешканців і забезпечення гідного життя маломобільних груп населення у місті".

"Кажуть, що петиції нерідко працюють, тож пропоную підписати", — коментує колега Нікітіної в боротьбі за міський простір Києва, військовослужбовець Ігор Луценко.