UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гроші на додаткову мобілізацію: Гетманцев припустив, де Мінфін шукатиме кошти

Він не назвав жодного джерела, за рахунок якого можна зібрати 720 мільярдів гривень.

Депутати ВР очікують пропозицій від Мінфіну щодо збільшення доходів держбюджету на 40 мільярдів гривень у рамках виконання зобов’язань перед МВФ. І поки залишається «відкритим питання» про 720 мільярдів на посилення мобілізації, заявив голова парламентського комітету з питання фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Від Мінфіну звучить ідея про (підвищення, – ред.) військового збору на певні операції. Наприклад, стільниковий зв'язок, купівля-продаж транспортних засобів. Але давайте почекаємо остаточних пропозицій. Я не бачу там великого потенціалу. Максимум потенціал, який я бачу, – це ті 40 млрд грн, про які говорить нам МВФ", – розповів Гетманцев.

"Але якщо вони хочуть чогось більшого, то запропонують нам радикальніші рішення", – додав голова Комітету.

Гетманцев уточнив, що 720 млрд грн – це орієнтовні видатки на проведення мобілізації в раніше озвучених параметрах, тому остаточні розрахунки поки що невідомі.

"Якщо йдеться про першу суму (0,5% ВВП) – це не такі вже й великі кошти. Не хочу наразі бігти попереду поїзда й озвучувати конкретні напрями, які ще належить обговорити з МВФ, але в нас є розуміння, де їх узяти. Якщо говорити про другу цифру, а саме про потенційні потреби в коштах на додаткову мобілізацію, – так, це величезні гроші, і де їх узяти – велике питання", – констатував голова Комітету.

Він зазначив, що детінізація не дасть необхідних надходжень. Хоча, за його словами, є певний потенціал у детінізації тютюнового ринку та грального бізнесу, але цього недостатньо. 

"Детінізацію неможливо прорахувати, хоча, справді, найпростіше було б написати, що бюджет отримає 100 мільярдів від ліквідації контрабанди. Але це не точні надходження", – пояснив Гетманцев.

Також обговорювалися ідеї щодо скасування певних пільг, але "суттєвого потенціалу там також немає", як і від запровадження податку на певні предмети розкоші. 

Нагадаємо, що голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа оцінила видатки на проведення додаткової мобілізації у близько 720 млрд грн. За її словами, для покриття цих видатків обговорюються різні варіанти підвищення податків.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила новий законопроєкт про мобілізацію. Зокрема у ньому передбачено, що придатні жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік. А жінки на військовому обліку можуть бути призвані або залучені для оборонних робіт у воєнний час добровільно. Також пропонується надати право на відстрочку для деяких категорій студентів і викладачів.

Окрім того, згідно з новим варіантом законопроєкту про мобілізацію №10449, відстрочку від мобілізації матимуть усі люди з інвалідністю, проте їм необхідно буде пройти перевірку.

Водночас посадовці пропонують, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки могла бути надіслана українцям через електронний кабінет.