UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гривневі та доларові депозити: чого чекати до кінця року

Незабаром банки запропонують нові депозитні продукти із зниженими ставками.

До кінця 2023 року найбільш популярними серед клієнтів будуть гривневі депозити з терміном розміщення від 3 до 6 місяців. Також незабаром дві третини банків запустять нові депозитні продукти зі зниженими ставками, пише 24 канал.

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв розповів, що середні ставки за вкладами терміном від 3 до 6 місяців становитимуть 15%, а ставки від 9 місяців до 1 року орієнтовно будуть на позначці 14 — 15% річних. Однак зниження ставок ще не означає скорочення прибутку, який може становити до 4-5% на вклади з розміщенням від 3 до 6 місяців і до 5% на вклади до 1 року.

«Окрім іншого, для збереження та примноження наявних коштів для громадян дуже важливе суттєве уповільнення інфляції до 8,6% у річному вимірі. А системна та тривала макрофінансова підтримка України фактично „цементує“ державний бюджет. Іншими словами, ризики, що вкладені кошти "проковтне" інфляція, на даний момент мінімальні», - заявив банкір.

Ймовірно, що найближчими місяцями прибутковість депозитів продовжить знижуватися, що спонукає громадян відкривати вклади саме зараз — поки ставки максимально привабливі.

Він нагадав, що у грудні може знову зменшитися розмір облікової ставки ще на 2-3 відсоткові пункти (до 18-17%). Тому активними місяцями можуть стати жовтень та листопад.

Валютні депозити

Пік популярності валютних прогнозів припав на серпень, тому надалі продовжуватимуться більш інертні тенденції.

На початку вересня максимальна прибутковість за річними вкладами в доларах становить 3,3-3,5% (середній розмір прибутковості не перевищує 2,5%), а максимальна прибутковість аналогічних єврових депозитів - 2,3-2,5% (середня прибутковість на рівні 2%).

Читайте також: Облікова ставка НБУ змінилася: як це впливає на депозити

«Власне, можна констатувати, що прибутковість валютних депозитів вже досягла своєї „стелі“ і подальше збільшення ставок може бути лише ситуативним (точковим) із певними додатковими умовами для клієнта. Таким чином, у четвертому кварталі саме гривневі вклади стануть прибутковішими для громадян», - сказав банкір.