UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головні інвестиції в Україні під час війни робимо в людей, заводи і ЗСУ — СОО Метінвесту

Метінвест протягом 2022-2023 років інвестував 23 млрд грн у модернізацію металургійних комбінатів «Каметсталь» та «Запоріжсталь», а також зелену трансформацію підприємств. За словами операційного директора компанії Олександра Мироненка, пріоритетними напрямами для інвестицій компанії у 2024-2025 роках будуть співробітники, обладнання та допомогу ЗСУ. 

«Ми маємо три ключові пріоритети. Перший — це наші колективи. Другий — це обладнання та виробничі майданчики. І третє — це підтримка Збройних Сил. Особливо в тих містах, де розміщені наші підприємства. Це Запоріжжя та Покровськ, розташований за 40 кілометрів від лінії фронту. І ми обов'язково маємо підтримувати підрозділи, які боронять ці міста», — сказав Олександр Мироненко.

Також від початку війни, за словами Мироненка, на гуманітарну та військову підтримку України компанія вже витратила понад 6 млрд грн. Щомісяця Метінвест спрямовує близько 200 млн грн на зведення фортифікацій і підтримання бригад — від Дніпра до Донецька. 

Операційний директор Метінвесту зазначив, що у 2024 році в обладнання та робочі майданчики планується вкласти $320 млн капітальних та близько $350 млн операційних інвестицій.

«Повний перехід українських підприємств на зелену металургію протягом 10 років після завершення війни ми оцінюємо в близько $9 млрд», — заявив Мироненко.

Він додав, що самотужки компанія не зможе реалізувати такий проєкт і потребує залучення зовнішнього фінансування. Оскільки наразі така опція неможлива, Метінвест розглядає спільний із компанією Danieli проєкт із будівництва металургійного заводу в Італії.

«Від реалізації такого проєкту українська економіка лише виграє. Адже ми вироблятимемо енергоефективну зелену сталь з дуже низькою собівартістю, бо маємо власний ресурс — залізну руду в Кривому Розі. І з цього погляду ми вважаємо, що українсько-італійське спільне виробництво буде набагато ефективнішим проти розташованого тільки в Європі, й зможе гідно конкурувати з європейськими виробниками», — пояснив Мироненко.

Значну частину інвестицій складає допомога ЗСУ, адже компанія не тільки закуповує обладнання та техніку за кордоном, а й створює власні розробки, які вже кодифіковані й сертифіковані в Міноборони. Це укриття з хвилястої сталі та протимінні трали, які встановлюються на танки».

Нагадаємо, раніше групу Метінвест ЗМІ назвали найбільшим платником податків у металургійній галузі та чесним роботодавцем: минулого року компанія сплатила понад 3,2 млрд грн єдиного соцвнеску, що свідчить про високу «білу» зарплату співробітників. Загалом же торік Метінвест перерахував до українського бюджету 14 млрд 614 млн 981 тис. грн.