UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Світового банку розповів про наслідки війни в Україні для всього світу

Більш за всіх постраждають найбідніші країни світу.

Війна в Україні стане причиною величезних економічних проблем, які будуть відчутні у всьому світі. Про це заявив президент Світового банку Девід Малпасс у коментарі британській ВВС.

За його словами, війна в Україні відбувається у період високого рівня світової інфляції та подальше зростання цін на енергоносії особливо вдарить по найбіднішим країнам.

Другою великою проблемою буде подальше зростання цін на продовольство, які раніше були і так на рекордно високих рівнях. Оскільки і Україна, і Росія є великими виробниками зерна. За даними JP Morgan, близько 30% світового виробництва пшениці припадає на Україну та Росію.

Крім того, Україна є найбільшим світовим експортером олії (Росія – на другому місці). Разом вони виробляють до 60% соняшникової олії у світі. За даними біржі Чикаго, ціни на пшеницю досягли 14-річного максимуму.

"Швидко розв’язати питання з втратою цих поставок просто неможливо, і це додатково тиснутиме на ціни", – упевнений Девід Малпасс.

Те саме стосується постачання російських енергоносіїв до Європи. Близько 39% електроенергії на європейських станціях виробляється з викопаного палива, а Росія є найбільшим постачальником нафти і газу на європейський ринок.

Згодом європейці перейдуть на альтернативні джерела палива, а Путін "може назавжди втратити цілі ринки", що позбавить його значної частки доходів на фінансування агресії та значно погіршить життя пересічних росіян, додав голова Світового банку.

Девід Малпасс також висловив побоювання, що війна матиме довгострокові негативні наслідки для досягнень реформ, які проводяться Україною, і ефект від яких уже відчули українці.

Щоб уникнути цього, Світовий банк уже працює над пакетом допомоги Україні в $350 млн, який буде схвалений протягом кількох наступних днів.

Читайте також: Уряд Швейцарії прийняв нові санкції ЄС щодо Росії

Повідомлялось, що ЄС прийняв механізм захисту українських біженців, але змінив терміни дії.