Голова Національного банку України Кирило Шевченко йде у відставку. Причиною такого рішення Шевченко назвав проблеми зі здоров’ям.
«Друзі, в силу причин, пов'язаних зі здоров’ям, які я не можу надалі ігнорувати, прийняв для себе складне рішення. Я залишаю посаду голови Національного банку України», - написав він у Facebook.
Шевченко подякував за співпрацю президенту Володимиру Зеленському та українським інститутам, своїй команді, колегам з фінансового ринку та міжнародним партнерам.
«З перших днів в НБУ я був передусім антикризовим менеджером – і виконав свою місію: забезпечив безперебійну роботу фінансової системи в надскладний час повномасштабної війни», - пише Шевченко.
До здобутків команди Шевченко відносить наступні:
- Забезпечення безперебійної роботи фінансової системи та доступу громадян до фінпослуг в умовах повномасштабної війни;
- Недопущення паніки на валютному ринку;
- Зупинку масштабного відтоку капіталу заради захисту резервів;
- Втримання інфляції на адекватному рівні під час війни;
- Допомогу державному бюджету з огляду на складнощі із залученням коштів під час війни (імовірно, такою допомогою є емісія гривні – ред.);
- Активізацію механізмів міжнародної фінансової допомоги Україні та ініціацію на міжнародному рівні рішень для послаблення економіки РФ;
За його словами, він залишає наступникам сильну, стійку та капіталізовану банківську систему, яка пройшла випробування повномасштабною війною.
«Сьогодні НБУ дійсно сильніший, ніж будь-коли, у здатності зустрічати виклики та долати кризи, гідно проходить перевірку війною. І зберігає свою здатність бути основою поствоєнного відновлення економіки і спрямовувати на це весь фінансовий сектор», - додає голова Нацбанку.
Тепер рішення про відставку голови НБУ має ухвалити президент, а затвердити – Верховна Рада. Новий керівник призначається парламентом за поданням президентом терміном на сім років.
До ухвалення відповідних рішень Верховною Радою про звільнення та призначення на посаду голови Національного банку, правління продовжить виконувати свої функції та здійснювати управління діяльністю Нацбанку в поточному складі.
Нагадаємо, у липні 2020 року парламент проголосував за призначення Шевченка головою Національного банка України. На цій посаді він змінив Якова Смолія.
У банківській сфері Кирило Шевченко з 1994 року. Працював в «Українському кредитному банку» («А-Банк»), банку «Фінанси та Кредит». Після очолював Державну іпотечну установу. У 2012-2014 роках був радником керівника «Ощадбанку», у 2015-му очолив правління «Укргазбанку».
У 2009 році кілька місяців був радником прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.