UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Нацбанку розказав, чому не потрібно боятися девальвації гривні

За його словами, у НБУ "все під контролем". 

Одним із завдань Нацбанку є забезпечення привабливості гривні, тобто створити такі умови, щоб люди через рік на певну суму коштів могли купити не менше товарів та послуг, ніж зараз. Про це голова НБУ Андрій Пишний розповідає в інтерв'ю "Економічній правді".

"Наша політика також спрямовується на те, щоб у середньостроковій перспективі купівля доларів чи євро не була гарантовано привабливішою за вкладення в гривню", - зазначив він. 

За його словами, для НБУ коливаннями курсу на валютному ринку - це складова, що впливає на досягнення інфляційної цілі.

"Через це ми певною мірою навіть толеруємо ці процеси, розуміючи, що вони не
мають небезпечного характеру. Адже ми бачимо, що інфляція є близькою до нашої
п'ятивідсоткової цілі та після очікуваного прискорення в другій половині року
внаслідок факторів з боку пропозиції повернеться до цілі на прогнозному горизонті.
Дефолту не буде", - додав він. 

Крім того, помірні коливання курсу стимулюють валютний ринок, підвищують його "імунітет". 

"Ми толеруємо гнучкість – помірні коливання курсу, під впливом попиту і пропозиції, у який бік вони не відбувалися б, якщо вони не загрожують ціновій стабільності. Ми зацікавлені у тому, щоб рух курсу відбувався в обидва боки, адже це повертає відчуття валютного ризику, покращує адаптивність економіки, дозволяє уникати накопичення дисбалансів. Курс повинен повертати собі функцію поглинача внутрішніх і зовнішніх шоків. Але в той момент, коли курс перетворюється на генератор шоку, Нацбанк, звісно, вживає відповідних заходів. Тим більше, що золотовалютні резерви на це є", - додав він. 

Читайте також: Нацбанк показав нові гривні і пояснив чи треба терміново міняти старі гроші

Повідомлялось, що Нацбанк до кінця поточного тижня має намір фіналізувати рішення щодо боротьби з однією з найбільш поширеною схем, а саме зі схемою "дропів". Тобто обмежити p2p-перекази (з карти на карту) для фізичних осіб.