UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова енергокомітету Герус порадив купувати газові мініелектростанції, а не генератори

Крім економічної доцільності, серед переваг таких станцій - потужність.

Голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус порадив бізнесу звернути увагу на газові мініелектростанції для забезпечення себе електроенергією. Про це він заявив на організованому Центром економічної стратегії круглому столі з бізнесом і владою, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що таке рішення може виявитися і потужнішим, і дешевшим.

"Я рекомендував би бізнесу вивчити можливість встановлювати не просто генератори, а власні міні електростанції. Наприклад, одна європейська компанія дарує одному з міст станцію на 1 МВт: вона бере 250 куб. м газу на 1 МВт-година - це за цінами в 3- 4 раза дешевше за генератори, майже як ціна е/е з мережі", – пояснив Герус. 

Читайте також: Енергосистема країни пережила найбільші атаки в історії людства: в Укренерго розповіли, як виходять з ситуації

Крім економічної доцільності, серед переваг таких станцій, потужність яких, за його словами, починається від 500 кВт, але може становити і 50 МВт, і 100 МВт, голова енергокомітету назвав компактність електростанції і швидкість її встановлення.

Він зазначив, що закликає бізнес подбати про свою енергетичну незалежність, оскільки проблеми в енегосистемі, спричинені масованими атаками російських окупантів, найближчими місяцями не вирішаться.

"Думаю, що навесні ці проблеми нікуди чарівним чином не зникнуть. І супроводжуватимуть нас досить довго. Ці проблеми, які є, не на місяць і не на два, на жаль", – наголосив Герус.

Він додав, що встановлення великої кількості цих та подібних невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою, тому що сьогодні в умовах російських обстрілів вона страждає від дуже великої централізації та масштабності окремих об'єктів.

Нагадаємо, Україна стабілізує енергетичну систему до літа, якщо не буде нових обстрілів з боку Росії. Про це в інтерв’ю Forbes розповів міністр енергетики Герман Галущенко.

Україна пережила черговий і наймасовіший удар росіян по енергетиці та інфраструктурі. Попри героїзм спочатку нашої ППО, а потім енергетиків, втрати є. І, на жаль, це не остання атака цієї зими. Як пережити енергетичний терор – у матеріалі Ігоря Маскалевича - "Гасити. Не погасити".