Національний банк не бачить факторів, на основі яких можна планувати перехід від фіксованого курсу до гнучкого. Про це заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.
"Основною передумовою для переходу до плаваючого обмінного курсу є більш збалансований стан валютного ринку. Конкретні параметри я не можу назвати, але має бути явно менше, ніж $3-4 млрд, які щомісячно Національний банк витрачав влітку, і $2,7 млрд, які витратили у вересні на підтримку курсової стійкості. В таких умовах, за таких обсягів інтервенцій важко говорити про можливість плаваючого обмінного курсу", – пояснив він.
При цьому він назвав дві головні умови для зміни ситуації на валютному ринку:
- стабільний морський експорт не тільки для АПК, а й для інших галузей;
- зниження безпекових ризиків.
Однак, за його словами, повернення до гнучкого курсу буде першим кроком валютної лібералізації, після якого розпочнеться зняття інших валютних обмежень.
"Це був підхід, який ми застосовували протягом 2016-2019 років. Думаю, що ми так само будемо мати карту і рухатися по ній зі зняттям обмежень, як тільки будемо бачити для цього макрофінансові умови", – сказав він.
Раніше у НБУ повідомили, що ситуація на готівковому валютному ринку залишається контрольованою, а от на безготівковому валютному ринку останнім часом ситуація помітно покращилася. Це означає, що міжнародні резерви України зростають.