UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк подав у відставку з посади керівника комісії, "без пояснень і гучних заяв"

Тарасюка можна без перебільшення назвати одним із найяскравіших керівників енергетичного регулятора.

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк, заявив про відставку з посади керівника комісії. Відповідне оголошення він зробив під час засідання енергорегулятора 22 лютого.

"Це була остання комісія для мене як голови НКРЕКП. Ось моя заява про звільнення. Прямо зараз на закритому засіданні шляхом таємного голосування ми проведемо голосування й оберемо нового голову НКРЕКП", - зазначив Тарасюк.

Він також наголосив, що жодних заяв з приводу відставки робити не буде.

"Я не буду робити ніяких гучних заяв. Зараз це точно нікому не потрібно. Я задоволений, що ми як країна не наробили дурниць на кшталт втягування РНБО в кадрові питання. Загалом хочу сказати, що все буде добре. І, мабуть, усе", - закінчив він.

Тарасюка була обрано на цю посаду у листопаді 2019 року.

У липні 2020 року президент Володимир Зеленський затвердив схему ротації членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, до 2025 року. Згідно  з указом президента, до Валерія Тарасюка мала бути застосована ротація лише 1 липня 2025 року. 

Валерія Тарасюка можна без перебільшення назвати одним із найяскравіших керівників енергорегулятора.

Зокрема, НКРЕКП під його керівництвом ухвалювала безпрецедентні доти рішення. Наприклад, вперше у діючого оператора газових мереж - "Донецькоблгазу" було відібрано ліцензію. Підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго попри чітку позицію Регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК «Нафтогаз України» щодо неприпустимості таких відключень.

Також, Валерій Тарасюк запам'ятався досить безкомпромісною позицією по відношенню до одного з монополістів українського енергоринку - компанії ДТЕК, на яку накладалися іноді рекордні штрафи.

Влітку минулого року Тарасюк увійшов у відкрите протистояння з ДТЕК, звинувачуючи окремих представників компанії у тиску, і навіть стеженні за ним.

У липні минулого року це протистояння перейшло на новий виток, коли НКРЕКП почала розслідування дій ДТЕК, які обвалили ринок "на добу наперед".

Схожа ситуація повторилася в лютому 2022 року. НКРЕКП заявила, що дії компаній НАЕК "Енергоатом", "Юнайтед Енерджі" та ДТЕК призвели до обвалу ціни електроенергії на ринку "на добу наперед".

Читайте також: Маніпуляції трейдерів Ахметова і Коломойського на електроринку тривають, держава вже втратила майже 100 млн грн

Проте останній випадок не отримав такої ж підтримки, як влітку минулого року. Зокрема, державна компанія "Енергоатом" заявила, що звинувачення, які прозвучали з боку НКРЕКП щодо створення профіциту на ринку електроенергії та його розбалансування, є спробою уникнути відповідальності за власну бездіяльність та допущення таких подій.

Читайте також: Трейдери Ахметова та Коломойського продовжують панування на електроринку - результати аукціонів Енергоатому

Зокрема, в "Енергоатомі" наголосили, що про технічні можливості, наміри та планування роботи енергосистеми країни в осінньо-зимовий період спочатку 14-ма, а потім всіма 15-ма енергоблоками заявлялося десятки разів, починаючи з вересня 2021 р. Це планувалося і, врешті, було зроблено задля недопущення дефіциту та запобігання віяловим відключенням електроенергії