Уже в другому півріччі 2023 центробанк РФ буде змушений друкувати гроші для покриття дефіциту бюджету, що призведе до фінансового краху держави-агресора. Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю "Голосу Америки".
За його словами, десятий пакет санкцій Європейського Союзу виявився дуже потужний, як і чергова хвиля санкційного тиску, яку запровадили Сполучені Штати. Тому в наступному півріччі центральний банк РФ повинен буде вдатися до покриття бюджетного дефіциту за рахунок друку грошей.
"Це запускає спіраль. Ця спіраль приведе Росію до економічного фінансового краху, а політичний режим Путіна до банкрутства», - наголосив Пишний.
Голова НБУ також повідомив, що на Заході заблоковано від 300 до 350 млрд доларів коштів центрального банку РФ.
"Я б до цього ще додавав заблоковані активи російських олігархів, які є прямими співучасниками цієї війни і тими бенефіціарами путінського режиму і тими, хто його підтримує і продовжує далі фінансувати. Відтак вони повинні понести відповідну відповідальність, в тому числі матеріальну", - сказав він.
Крім того, за його словами, десятий пакет санкцій ЄС передбачає дуже важливу норму.
«Він передбачає запровадження звітності: які саме активи, які належать РФ або російським олігархам іммобілізовані, заблоковані і можуть бути використані для відповідно формування фонду репарацій. Ця звітність запроваджується, і вже найближчим часом ми будемо не гадати, а оперувати чіткими, конкретними цифрами і розуміти, яким чином ці суми можуть бути доступні для наповнення Фонду відновлення і відбудови України», - сказав Пишний.
Нагадаємо, ЄС та союзники заморозили сотні мільярдів доларів валютних резервів, що зберігаються на рахунках російського центрального банку на початку конфлікту. Росія заявила, що заморожено близько 300 млрд доларів із її золотовалютних резервів.
З пропозицією передати ці кошти на відновлення України виступили майже всі західні політики та керівники держав. В Росії назвали такі дії «крадіжкою» і заявили, що застосують дзеркальні заходи.
Наразі ЄС шукає механізми для здійснення процедури конфіскації та передачі активів. А комісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс заявив, що заморожені запаси можна зберігати як гарантію, доки Росія добровільно не візьме участь у відбудові України.