Нещодавно в парламенті України прийнято закон "Про віртуальні активи". При цьому, Національний банк України наполягає на принциповій позиції в тому, що єдиним засобом платежу в країні залишається гривня.
Про це розповів голова Національного банку України Кирило Шевченко виданню LB.ua.
"Позиція НБУ в цьому питанні — віртуальні активи не є засобом платежу в Україні, а також не можуть бути предметом обміну на майно, товари, роботи або послуги. Це принципово. У законі це відображено", — заявив він.
Головний банкір країни заявив, що Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо. "Адже те, що у нас називають "віртуальна валюта", це не валюта по суті, а набір, елемент цифрового коду, такий нематеріальний актив", — зазначив він.
За словами Шевченка, є визначення FATF (Financial Action Task Force on Money Laundering — Група розробки фінансових заходів з боротьби з відмиванням коштів), що таке віртуальний актив. Це цифрове представлення вартості, яким можна торгувати або передавати в цифровому вигляді.
"І ви можете мати такі віртуальні активи у себе в гаманці, але для того, щоб купити щось матеріальне — квартиру, машину тощо, спочатку треба провести їх обмін на фіатну валюту, а саме — на гривню", — зазначив Шевченко.
Раніше ми повідомляли, що НБУ розглядає можливість випуску своєї цифрової валюти. На думку голови Нацбанку, Е-гривня може стати одним з ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні.
Про те, що регулює нещодавно прийнятий закон "Про віртуальні активи" та який вплив він матиме, читайте в статті Ірини Кравченко та Катерини Чечуліної "Закон про віртуальні активи: допомога або перепона?"