UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Мінфіну повідомив, скільки не вистачає щомісяця для витрат

Уряд очікує до 16 млрд доларів допомоги від західних кредиторів.

Голова Мінфіну Сергій Марченко оцінив потребу у щомісячних видатках за основними статтями бюджету, які становлять 5 млрд доларів (близько 150-160 млрд грн).

"Станом на 1 серпня всі витрати, які були передбачені, уряд провів. У нас заборгованості з будь-яких витрат відсутні, зокрема грошове забезпечення військовослужбовців нами було сплачено в повному обсязі", - розповів Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна".

До кінця року уряд очікує отримати від західних партнерів до 30 млрд доларів.

"У нас зараз (плани, - ред.) орієнтовно до 26 мільярдів (доларів, - ред.), можливо, буде більше. Це залежить від успішності проведених переговорів, до 30 мільярдів може бути. Це з початку війни у переговорах. Ми вже отримали 14, тобто до кінця року можемо одержати ще від 12 до 16 мільярдів", - зазначив Марченко.

За словами глави Мінфіну, НБУ надрукував 230 млрд грн, оскільки більше половини бюджету або 30% ВВП іде на підтримку армії. При цьому він зазначив, що інфляція 22,2% у країні, що воює, порівняно з інфляцією в 10% у Європі та США не виглядає критичною. А країна живе в основному за рахунок надходжень від зовнішньої допомоги та за рахунок податків та внутрішніх позик.

Читайте також: Відстрочка виплат за держборгом: у Кабміні порахували, скільки додатково отримає економіка та армія

"Більша частина бізнесу намагається відновити свої обсяги виробництва, продажу та працювати. Я більше в цьому бачу позитиву. Рівень споживання залишився на досить високому рівні. Незважаючи на те, що багато людей поїхали, все одно рівень споживання високий. І це також рухає економіку та економічні процеси. Так, ми втратили від 5 до 9 мільйонів потенційних споживачів, але це все одно не зупинило економічні процеси", - зазначив Марченко.

Щодо бюджету на 2023 рік, міністр зазначив, що він буде жорстким.

"Не буде витрат, які не будуть переглянуті. У всіх сферах однозначно буде перегляд усіх витрат, оптимізація", - додав Марченко.

Як раніше повідомлялося, на тлі даних Нацбанку України щодо падіння економіки на третину у липні індикативні показники державного бюджету виявилися виконаними на 144,7%.