Кабмін схвалив макропрогноз на 2024-2026 роки. Щодо наступного року, то в порівнянні з головним фінансовим планом країни (держбюджетом) основні показники не змінилися. Про це в соцмережах повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев
«Прогноз на 2024 очікувано без змін. В тих же показниках, що враховані при затверджені бюджету на 2024 рік», - написав він.
Він нагадав основні орієнтири на наступний рік:
- реальний ВВП + 4,6%,
- номінальний ВВП - 7,64 трлн. грн.,
- споживча інфляція на кінець року- 9,7%,
- середня зарплата (брутто) – 21,8 тис. грн.,
- приріст реальної зарплати +8,5%,
- безробіття (МОП, середнє за рік) – 18,7%,
- дефіцит зовнішньої торгівлі – 40,2 млрд. дол.
- курсу в затвердженому прогнозі немає, але в розрахунках до бюджету враховано середній по року – 40,7 грн/дол.
За оцінками уряду, безпекові ризики будуть щороку покращуватися, що впливатиме на зростання ВВП.
«За оцінками Уряду реальний ВВП, а це головний інтегральний показник у прогнозі, у 2025 році зросте на 6,8%, у 2026 – на 6,6%. В матриці поточних прогнозів – це навіть трохи оптимістичні розрахунки (останні відповідні прогнози НБУ і МВФ скромніші). Утім навіть ці відносно оптимістичні очікування, показують наскільки далеким для досягнення є зараз завдання подолання розриву у реальному ВВП, спричиненого війною. Бо не важко порахувати, що на кінець 2026 року реальний ВВП буде все ще менше 90% від рівня 2021 року. І це з врахуванням покращення безпекових ризиків з 2025 року», - додав він.
Пізніше, у новому дописі він ще раз прокоментував прогноз уряду: «Важливо також розуміти, що жоден з існуючих базових прогнозів не враховує програму масштабного повоєнного відновлення. Бо параметри такої програми невідомі, і її вплив фізично не можливо оцінити. Реалізація такої програми із залученням пільгового зовнішнього фінансування та приватних інвесторів, паралельно із прогресом у перемовинах про вступ до ЄС та працюючими гарантіями безпеки, суттєво прискорять очікувані темпи відновлення».
Нагадаємо, що Україна переглянула суму, яка потрібна від міжнародних партнерів для фінансування видатків держави в 2024 році. Після корегування Мінфіном, треба не $41 млрд, як оцінювалось раніше, а $37,3 млрд.