UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гетманцев анонсував кадрові зміни в Кабміні: нас задовільняє прем’єр-міністр, але відставки в Уряді будуть

При цьому, потреби у власній відставці Гетманцев не бачить.

Мова про відставку Кабінету міністрів на сьогодні не йде і претензій до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля немає, але відставки в Уряді будуть. Про це заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв'ю Telegraf

"У нас, як і в будь-якій команді, є що підсилювати. Мова не йде про відставку Уряду. Нас задовільняє прем’єр — міністр, я думаю, що він на своєму місці. Дуже класно по-бійцівські проявив себе у перші тижні війни. А загалом кадрові зміни в Уряді, як і в інших органах, будуть відбуватись постійно. Це нормально, бо це війна і хтось не справляється, не витримує, не робить те, що треба. І в нас немає часу чекати, поки хтось навчиться", - сказав він.

Читайте також: На Банковій готують відставку уряду восени — ЗМІ

За словами Гетманцева, "війна показала, хто є хто", і дехто у "Слузі" цей удар не втримав.

"Війна показала хто є хто. Зараз час державників, а не політиків. Тому в країні зміцнились ті, хто є державником. Саме у війну проявилася у багатьох відсутність змісту, наповнення, сенсів. Про переважну більшість нашої фракції я такого сказати не можу. Були окремі діячі, які затремтіли, але нехай це лишиться на їх совісті. Війна показала, хто тримає удар, а хто ні. ... Команда президента пройшла певне очищення цією війною", - наголосив він.

При цьому персонально Гетманцев пройшовся критикою лише по першому віцепрем'єр-міністру - міністру економіки Юлії Свириденко, відповідаючи на запитання кореспондента видання.

"Пані Свириденко наче натякає, що хтось не дає їй реалізувати ті речі, з 90% яких важко не погодитися. Верховенство права, приватизація, спрощення трудового законодавства, дерегуляція – це ж наша спільна програма з 2019 року. У парламенті ми прийняли всі необхідні для цього рішення. Яких ще рішень не вистачає? Переконаний, що перший віцепрем'єр має достатньо повноважень та підтримку від всіх нас для реалізації оголошеної програми діями, а не гучними заявами. Щоб виконувати та добиватися абсолютно правильних речей, про які говорить міністр на її посаді. Разом з тим щодо деяких заяв, я б був дещо обережнішим", - заявив Гетманцев, вочевидь маючи на увазі статтю Свириденко "Яку економіку ми будуємо?", опубліковану на початку липня.

Зокрема, Гетманцев піддав критиці пасаж Свириденко про те, що попри війну, вже з 1 січня 2023 року необхідно скоротити фіскальний відсоток ВВП в Україні з 45% до 30%, а далі впродовж 10 років впевнено рухатися до його подальшого скорочення і досягнути 20% у 2032 році. Послідовників ідеї утримання податкового навантаження на нинішньому рівні вона назвала "прихильникам марксизму-ленінізму", і наголосила, що зменшення розміру держави неминуче генерує зростання, а нижчі ставки податків у підсумку призводять до більших доходів держави.

"Я вже коментував нещодавно цей дивний пасаж міністра… Переконаний, що поки ми перебуваємо на посадах, ми маємо право тільки на відповідальні заяви. В іншому випадку, вони дискредитують не тільки нас особисто, але й всю команду. Не думаю, що над цією пропозицією шанована міністерка попрацювала достатньо глибоко з точки зору ситуації, в якій країна перебуває та структури витрат державного бюджету. ... Кого міністерка або Кабмін, якщо це погоджена позиція, пропонує залишити без грошей для проведення чудо-реформи? І друге – а навіщо її проводити? В цифрі 30% є якась сакральність?", - заявив глава парламентського комітету.

"Можливо нам слід зосередитися не на магії цифр, а на ефективності використання народних коштів замість того аби у війну переказувати міфи ФБ-"професорів"? Я радив би колегам високопосадовцям відмовитися від пошуку простих та легких відповідей на складні питання. Особливо у війну", - додав він.

При цьому, говорячи про власну відставку, на необхідності якої представники бізнесу наполягають вже не перший місяць, Гетманцев зазначив, що Глава держави такої потреби не бачить.

"Якби президент запропонував мені відставку, то вона б відбулась. Але я бачу підтримку з його боку", - заявив він.

Щодо інших ініціатив по його відставці, Гетманцев заявив, що "у нас демократія".

Читайте також: Геть Гетманцева: підприємці почали збір підписів під листом до Зеленського

"І ця демократія навіть у війну дає можливість розхитувати ситуацію у владі тим особам, кому рівень власної моралі це дозволяє. Я безперечно розумію, що я незручний для багатьох: контрабандистів, тих, хто ухиляється від оподаткування, конвертаторів. В певні моменти вони об’єднуються і проводять певні ворожі акції, це відбувається з 2019 року. Нічого нового. Насправді тут нема чого обговорювати. Якщо у людини немає справжніх ворогів – вона нічого путнього у житті не зробила", - переконаний Гетманцев.

Він зазначив, що його телефон є у відкритому доступі, і всі незадоволені можуть цим скористатися.

"Я щиро і щільно спілкуюсь з бізнесом, з різними асоціаціями, з реальним сектором бізнесу. Щодня. Мій прямий телефон є у відкритому доступі. Обговорюю різні питання, іноді дуже складні. Я не намагаюся бути популярним та подобатися, але також ніколи не брешу, намагаюся бути відвертим та конструктивним. Тому у нас з представниками бізнесу дуже мало питань, де ми не досягаємо згоди", - стверджує Гетманцев.

Нагадаємо, в середині травня у мережі розпочався збір підписів до Президента України Володимира Зеленського з вимогою негайно усунути Гетьманцева з посади,  Лист ініціювала низка СЕО українського бізнесу. Підприємці й бізнес називали Гетманцева марксистом, уособленням соціалізму, прихильником радянського способу життя та противником економічної свободи.

Вимога бізнесу за лічені години зібрала шалену кількість підписів

ZN.UA писала про нинішній крутий розворот влади від лібералізації до фіскалізації, який позбавлений будь-якого сенсу. Він завдасть непоправної шкоди залишкам реального сектору, при цьому взагалі не допоможе хоч якось збалансувати наш поточний бюджет. І ми здивувалися б цьому необачному рішенню, якби не одне "але": його ідеолог — Данило Гетманцев, який планомірно та наполегливо шкодить українській економіці.  Читайте про це в матеріалі Юлії Самаєвої - "А давайте Гетманцев просто піде".