UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гендиректора компаній не прогнозують поліпшення інвестклімату в Україні в 2021 році - ЄБА

Новим інвесторам поки невигідно заходити в Україну.  

У другій половині 2020 року індекс інвестиційної привабливості знизився до 2,40 балів з 5 можливих. При цьому тільки 10% CEO прогнозують, що інвестиційний клімат в протягом першої половини 2021 року покращає. Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією разом з юридичною фірмою Василь Кіcіль і Партнери.

Для порівняння, у попередньому періоді показник індексу становив 2,51 балів.

"Більшість генеральних директорів членських компаній асоціації, а саме 78% вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, і цей показник істотно збільшився з початку року - на 16%. Ще 16% респондентів вважають поточний інвестиційний клімат нейтральним. Тільки 6% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим, в порівнянні з 4% в першій половині 2020 року ", - йдеться в повідомленні.

Оцінка динаміки бізнес-клімату теж продовжує падати. Зокрема, 66% директорів помітили погіршення інвестиційного клімату в порівнянні з попередніми 6 місяцями, ще 29% переконані, що умови ведення бізнесу не зазнали змін, і тільки 5% вважають, що вони дещо поліпшилися.

У той же час прогнози щодо наступних півроку також погіршуються.

"Тільки 10% СЕО сподіваються на поліпшення інвестиційного клімату протягом наступних 6 місяців. На початку року таких було 15% і, як показує поточна хвиля опитування, очікування тільки 6% з них виправдалися. Далі думки розділилися - 45% опитаних вважають, що інвестклімат НЕ зазнати змін в наступні півроку, і ще 45% прогнозують, що умови ведення бізнесу в Україні ще більше погіршаться ", - підкреслили в Асоціації.

50% CEO вважають, що новим інвесторам буде невигідно заходити в Україну протягом наступних 6 місяців, при цьому 12% стверджують, що вигідно, і ще 38% опитаних вагаються з відповіддю.

Гендиректори назвали наступні пріоритетні завдання на 2021 рік, щоб поліпшити інвестклімат в Україні - перезавантаження судової системи, деолігархізація влади, розвиток ефективної і незалежної антикорупційної інфраструктури, позбавлення від бюрократії, зниження адміністративного і податкового тиску на бізнес, призначення проєвропейських реформаторів на державні посади, відновлення і підтримка співпраці з міжнародними фінансовими інститутами, реформа правоохоронних органів і боротьба з контрабандою.

Читайте також: Українцям доступні інвестиції в акції Tesla, Netflix і Microsoft

Нагадаємо, що аналітики очікують інфляцію в 2021 році на рівні 6%, за підсумками грудня 2020 року вона має складе 4,5%.