UA / RU
Підтримати ZN.ua

Газпром зупиняє роботу "Північного потоку": відомий термін

Небезпека для України від реалізації проєкту полягає, крім іншого, в розширенні геостратегічного впливу Кремля на ЄС шляхом паливного шантажу. 

Газпром зупиняє транзит газу через "Північний потік"

Газпром зупиняє транзит газу через "Північний потік"

Російський монополіст "Газпром” зупиняє транзит газу через "Північний потік" на три дні – з 31 серпня по 3 вересня. Про це повідомляє  “Інтерфакс” з посиланням на заяву компанії.

“Причина – "профілактичні роботи на ГПУ N24 на КС "Портова"”, – йдеться в повідомленні.

Після завершення «планових робіт» транспорт газу буде відновлено до рівня 33 млн. куб. м на добу.

Комплекс регламентних робіт, згідно з чинним контрактом на технічне обслуговування, має бути виконаний спільно з фахівцями компанії Siemens.

Читайте також: Газовий шантаж РФ: Газпром спровокував чергове подорожчання газу в Європі

Як ми раніше повідомляли, Росія провокує зростання цін на газ у Європі, обмежуючи його постачання під приводом ремонту обладнання газопроводу.

Небезпека для України від реалізації проєкту "Північний потік-2" 

Однією з ключових цілей реалізації цього російського проєкту є розширення геостратегічного впливу Кремля на ЄС, передусім через впровадження і закріплення домінуючої позиції на європейському ринку енергетики.

Читайте також: Турбіну для "Північного потоку" готові повернути Канаді: Шольц та Siemens Energy звинуватили Росію у затягуванні ремонту

СП-2, у разі його запуску, посилив би економічний та політичний вплив Росії не лише на Німеччину, куди прокладено нитку нового газопроводу, а й загалом на євроблок.