Станом на 17 жовтня 2022 року ф'ючерсні контракти на природний газ в Європі укладалися за ціною, яка в останнє фіксувалася в червні 2022 року. Про це свідчать дані газового хабу TTF в Нідерландах.
Так, ф'ючерси на природний газ, пов'язані з TTF та оптовою ціною на газ в Європі, торгувалися навколо позначки в 130 євро за мегават-годину. Це рівень, який залишився далеко позаду з кінця червня 2022 року.
Звичайно, указані ф'ючерси на природний газ TTF є більш ніж у чотири рази вищими, ніж у середньому для цієї пори року. На цьому рівні їх утримує побоювання щодо подальших перебоїв у постачанні, особливо з Росії.
Однак це в 2,5 нижче, якщо порівнювати з цінами, що фіксувалися наприкінці серпня, після повідомлень про зупинення роботи "Північного потоку-1". Тоді ціни досягли рекорду – майже 360 євро за мегават-годину.
Панічні настрої вдалося подолати за рахунок великих поставок СПГ, особливо зі США. Це сприяло наповненню напередодні зимової сесії підземних сховищ газу країн ЄС.
Станом на 17 жовтня європейські сховища газу заповнені більш ніж на 91%, що перевищує середній показник за п'ять років. А рівень запасів у Німеччині сягнув взагалі 95%.
Крім того, прогнози синоптиків на більш м'яку, ніж зазвичай, зиму, з плюсовими температурами під час піку опалювального сезону в період з грудня по лютий, можуть призвести до зниження попиту на опалення.
Тим часом Європейський Союз має запропонувати у вівторок, 18 жовтня, нові енергетичні заходи для подолання енергетичної кризи, що триває, включаючи низку варіантів обмеження цін на природний газ.
Нагадаємо, голландський TTF Gas є провідною європейською еталонною ціною.
При перерахунку одиниць мегават-годин в одиниці об'єму для природного газу можна використовувати такі співвідношення: 1000 м³ ≈ 10,49 МВт·година, або 1 МВт·година ≈ 95,31 м³.