Угорщина має корупційний газовий контракт з Росією, за яким ціна на газ в рази нижча, ніж для інших європейських країн. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю Forbes.
"Угорщина має окремий контракт по газу. Ціна за цим контрактом в рази нижча, ніж ціни на європейському ринку. Це як? Зрозуміло, що це не просто так", - зазначив він.
Галущенко наголосив, що це елемент впливу, який вимагає певних дій від сторони, яка отримує цей бонус.
"Наприклад - не пускати Україну в НАТО. Хіба це не корупція? Теж саме було з Україною. Нам Росія дала знижку на газ, а ми продовжили термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму. Що це, як не корупція?", - підкреслив міністр.
Водночас, за словами Галущенка, Угорщина не може робити, що їй заманеться, будучі членом ЄС,
"Ключове, що Угорщина є членом ЄС і має виконувати колегіальні рішення Союзу. Якщо одна країна йде проти рішення Євросоюзу, то, в моєму розумінні, було б чесно, щоб ця країна не могла б розраховувати на гроші, програми і можливості, які дає ЄС", - заявив міністр.
Галущенко визнав, що вихід з цієї ситуації для Угорщини буде проблемним, і що угорський уряд може вагатися саме через наслідки відмови від корупційного російського газу.
"Вони кажуть, що в них зростуть платіжки. Так, дійсно, можливо, ціни зростуть. І політики мають пояснювати виборцям, чому саме зросли ціни. Це – тягар, який вони не хочуть на себе брати. Але не треба знімати з рахунків корупцію, як явище. Повірте, в деяких країнах ЄС, на жаль, також є корупція", - підкреслив він.
Нагадаємо, у подібній ситуації опинилася і Німеччина, яка, наряду з Угорщиною, є одним з основних лобістів РФ в Європі. Виявилося, що Газпром продає газ Німеччині втричі дешевше, ніж європейським країнам. Про це стало відомо влітку минулого року, під час пресконференції російського президента Владіміра Путіна після переговорів з невизнаним президентом Білорусі Алєксандром Лукашенком.
Саме Німеччина виступала проти американських санкцій, запроваджених проти будівництва російського газогону "Північний потік-2". Тодішня канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
Згодом виявилося, що при Меркель німецькі НПЗ виявилися фактично "окуповані" російським бізнесом, що додатково відрізало шлях цієї країни до прийняття незалежних рішень в енергетичній сфері.
Меркель створила економічні передумови для сьогоднішніх проблем в Україні та світі, зокрема - ціною енергетичної залежності своєї країни від Росії.