UA / RU
Підтримати ZN.ua

Галущенко підтвердив відновлення Білоруссю експорту електроенергії, але не впевнений, чи надовго

За словами міністра, сподівань, що Білорусь буде стабільно постачати електроенергію, в Україні немає. У лютому 2022 року "Енергоатом" вперше за дуже тривалий період може підключити до енергосистеми всі 15 енергоблоків атомних електростанцій.

21 листопада Білорусь справді відновила експорт електроенергії в Україну. Цей факт підтвердив міністр енергетики Герман Галущенко під час пресконференції.

"Білорусь відучора поновила", - сказав Галущенко, відповідаючи на запитання.

Водночас, за словами Галущенка, сподівань, що Білорусь буде стабільно постачатиме електроенергію, в Україні немає.

Саме тому, Україна готується до сценарію, що у лютому 2022 року державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" вперше за дуже тривалий період може підключити до енергосистеми всі 15 енергоблоків атомних електростанцій (АЕС).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики розраховує на роботу в осінньо-зимовий період 14 атомних енергоблоків з 15 наявних в Україні.

21 листопада, після трьох днів перерви, Білорусь відновила експорт електроенергії в Українузаявили у Міністерстві енергетики РБ.

Інформацію підтверджують і дані інтерактивної карти на сайті НЕК "Укренерго".

Зараз Україна імпортує електроенергію лише з Білорусі, а експортує – до Словаччини та Угорщини. Останнім часом імпорт електроенергії з Білорусі зріс на 15 МВт-година – до 415 МВт-година.

У середу перший енергоблок БелАЕС відключили від мережі після спрацювання автоматики. Наступного дня Міненерго Білорусі повідомило про зупинку експорту е/е в Україну з технічних причин. 19 листопада енергоблок відновив роботу.

Докладніше про те, як держава (не)готувалася до зими і як це вдарить по українцям, читайте у статті Юлії Самаєвої "Блекаут влад" на ZN.UA.