Роботу Одеського припортового заводу відновили дві компанії однієї групи: "ЕРУ Трейдинг" і ERU Management Services LLC, які надали кращу пропозицію з давальницької сировини. Про це сказано у повідомленні Фонду державного майна України.
"Для нас критично важливо якомога швидше запустити завод. Група ЕРУ дала пропозицію з конкретними цифрами, і була готова почати роботу ОПЗ вже з 1 березня. Інші потенційні партнери готові були працювати з 1 квітня, 1 травня, причому з умовою, що завод буде запущений", - прокоментував глава ФДМУ Ігор Білоус.
Згідно з повідомленням, запуск заводу вимагає значних коштів: 10 млн грн. на реагенти, 6,6 млн грн. на воду та електрику, 33 млн грн. на природний газ. Всього для виконання пусконалагоджувальних робіт необхідно витратити 49,6 млн грн.
За словами Білоуса, зараз укладено рамковий договір, який буде переглядатися кожен місяць.
"Рамковий договір передбачає, що до 18 числа сторони узгоджують обсяг давальницької сировини. Якщо хтось запропонує кращу пропозицію – ОПЗ укладе контракт з ними. Також розглядаємо варіанти оренди. Особливий випадок – якщо нам зроблять хорошу фінансову пропозицію на тривалий термін. Якщо хтось готовий подвоїти прибутковість підприємства та укласти контракт на рік, така пропозиція буде в пріоритеті. На ринку міндобрив є спади і піки, тому найкращим варіантом є той, який покриває всі ці коливання", - додав він.
"ЕРУ Трейдінг" - один з найбільших імпортерів палива в Україну. Основний власник - Андрій Фавроров - колишній топ-менеджер ДТЕК, який пішов з компанії Ріната Ахметова в 2014 і заснував власний бізнес.
Нагадаємо, що минулого тижня Фонд держмайна України завершує прийом заявок по відновленню роботи ОПЗ. Серед варіантів були: передача в оренду майна товариства, здійснення операцій з давальницькою сировиною, передача майна в управління і т. ін.
Крім того, 7 лютого збори акціонерів ОПЗ погодило попередні умови оренди невиробничих активів підприємства та реструктуризацію боргу товариства перед НАК Нафтогаз України.
Також повідомлялося, що ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року.
Раніше ФДМ планував у грудні 2017 року повторно провести аукціон з продажу 99,6% акцій ОПЗ. Про це йдеться в плані приватизації на 2017 рік, опублікованому в офіційному виданні фонду "Відомості приватизації".
Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн ($ 525 млн). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн), і продовжило термін приватизації заводу.
Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.
В кінці грудня 2016 року група DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського заявила про зацікавленість в оренді ОПЗ.