Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду в середу, 18 липня, виніс пропозицію заборонити виплату надвисоких премій у державних компаніях, вочевидь намагаючись вичерпати історію з виплатою мільйонних бонусів правлінню компанії "Нафтогаз" за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом "Газпромом".
"Я пропоную абсолютно виважене рішення. Я вважаю що воно виправдане та справедливе. Це заборонити виплати бонусів і винагород в державних компаніях України. Я вважаю і підтримую, що заробітна плата має бути достойною, премія має бути достойною, щоб люди не займались корупцією. Але щодо жадібності, надмірності, фантастичних якигось цифр, які плануються чи пропонуються виплачуватись, я такого підтримувати не можу. Власником державних компаній є народ, і якщо чесно і справедливо платити – добре, але якщо надмірно – ніхто цього не схвалить", - заявив Гройсман.
Він додав, що бажає поставити у цьому питанні крапку, а працювати в державній компанії це не тільки виклик, а й важливе доручення.
"Я поважаю корпоративне управління, я поважаю незалежність наглядових рад, але прошу поважати український народ, сприймати реальність, а не жити в захмарних цифрах". – додав глава уряду
Підтримане на засіданні уряду доручення буде направлено на обговорення кабміну і має бути подано на підпис прем'єр-міністру впродовж трьох днів.
Нагадаємо, що в травні наглядова рада "Нафтогазу" проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом "Газпромом". Розмір бонусів становить 1% від суми виграшу, тобто 45,6 млн доларів.
Як писало DT.UA, голова правління НАКу Андрій Коболєв отримав 207 млн грн ($ 7,9 млн). Всі, отримані на рахунок в Ощаді, гривні Коболєв вирішив витратити на покупку доларів США, вказавши причину: допомога родині. Перші $ 800 тис., як стверджують джерела в банку, вже вирушили до мами.
Детальніше про долю вже виплачених премій читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Чекаємо танків Коболєва".