UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман назвав ймовірні наслідки зниження цін на газ

Україна не може встановлювати ціни на газ в односторонньому порядку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, за якої умови може відбутися зниження ціни на газ. За його словами, це питання можна вирішувати лише в узгодженні з МВФ та Світовим банком, в іншому випадку наслідками таких рішень буде дефолт.

"Сьогодні питання зміни ціни на газ у бік зниження може бути вирішене тільки у співпраці та за погодженням зі Світовим банком, Міжнародним валютним фондом. Якщо Україна це зробить в односторонньому порядку, то вона отримає відмову від співпраці від міжнародних партнерів і, як наслідок, глибоку економічну кризу. Це чесна відповідь. Все інше - маніпуляції політиків, які хочуть задешево отримати прихильність людей", - підкреслив глава уряду.

Раніше глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що ціни на газ до кінця року не знижуватимуться, оскільки це призведе до зриву кредитних програм. За його словами, діюча програма розрахована на півтора року, і парламентські вибори не можуть надати можливостей для зниження цін на газ.

27 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що після реформи Держслужби геології і надр буде запущено ряд аукціонів на продаж спеціальних дозволів на видобування газу і нафти, після яких український ринок заполонить видобутий газ, а формула підрахунку тарифів зміниться. Таким чином, вже до 2023 року Україна почне відмовлятися від закупівель газу за кордоном, а побутові споживачі в Україні зможуть розраховувати на істотне здешевлення газу.

Крім того, раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд може знизити ціну на газ для населення в 2 або в 4 рази при умові, якщо це не буде суперечити міжнародним домовленостям України з Міжнародним валютним фондом і ЄС.