Кабінет міністрів України має намір схвалити випуск облігацій зовнішньої держпозики (ОЗДП, єврооблігації) та вийти на зовнішній борговий ринок у вересні цього року, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу у Верховній Раді у четвер, 7 вересня.
"Це абсолютно системний і правильний законопроект, за своєю суттю технічний. Я дуже прошу народних депутатів і вас, шановний голова парламенту, проголосувати за основу і в цілому для того, щоб вже у вересні ми змогли провести перезапозичення і, головне, щоб ми могли заощадити кошти держбюджету на обслуговування держборгу", - звернувся до депутатів прем'єр-міністр.
Таким чином Володимир Гройсман закликав їх проголосувати за законопроект про оподатковування доходів нерезидентів-інвесторів у цінні папери (№7052).
Нагадаємо, Україна розмістила перший випуск п'ятирічних єврооблігацій на $ 1 млрд під держгарантії США в травні 2014 року. Тоді дохідність цінних паперів лише на 28 базисних пунктів перевищила прибутковість казначейських облігацій США і склала рекордно низькі для України 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley. Термін погашення єврооблігацій настає 30 квітня 2019 року.
Другий транш держгарантій Україна отримала за рік, в травні 2015. Організаторами цього випуску виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley. Цінні папери емітовані номіналом $ 200 тисяч, відсотковий дохід виплачується 29 листопада і 29 травня. Термін погашення - 29 травня 2020 року.
Гарантії уряду США забезпечують 100%-ву виплату позичальником (Україною) основної суми позики і нарахованих по ньому відсотків.
Очікувалося, що Україна отримає додатковий третій транш на $ 1 млрд ще восени 2015 року. Однак США пов'язали його виділення з проведенням реформ в Україні, в тому числі, антикорупційних, а також із рішенням МВФ про виділення свого кредиту.